Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Saturday 16 November 2019

Black Dragon Badges South Division

15:00
Arnold Town
P - P
Holbrook Sports
14:00
Hilton Harriers
P - P
Ashland Rovers
14:00
Linby Colliery Welfare
4 - 1 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Mansfield Hosiery Mills
P - P
Clay Cross Town
14:00
Mickleover RBL
P - P
Teversal Reserves
15:00
Pinxton
3 - 1 Full time
Underwood Villa
15:00
Sherwood Colliery Reserves
P - P
Rowsley 86
14:00
Swanwick Pentrich Road
P - P
Holbrook St Michaels

Macron Store Stoke Division One South

14:00
Bakewell Town
P - P
Mickleover Sports Reserves
15:00
FC Sez
8 - 1 Full time
Sports Gateway
15:00
Holbrook Sports Reserves
P - P
Long Eaton United Community

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Harworth Colliery Reserves
P - P
Retford United Reserves
14:00
Wakefield Reserves
2 - 3 Full time
Epworth Town Colts

Black Dragon Badges North Division

15:00
Newark Town
7 - 0 Full time
Appleby Frodingham
14:00
Phoenix
5 - 0 Full time
Askern
14:00
Renishaw Rangers
P - P
Dinnington Town
15:00
Retford United
P - P
AFC Bentley
14:00
Sutton Rovers
P - P
Dronfield Town Reserves
14:00
Thorne Colliery
P - P
Harworth Colliery

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

13:30
Allestree
P - P
Heanor Town Reserves
13:30
Derby Rolls Royce
P - P
Swanwick Pentrich Road
13:30
Holbrook St Michaels
P - P
Mickleover RBL

Mansfield Lodge Hotel Division One Cup 19-20 - Round Two

13:30
Bakewell Town
P - P
Selston Reserves
13:30
Holbrook St Michaels Reserves
P - P
Epworth Town Colts
15:00
Nottingham FC
P - P
Cromford and Wirksworth Town
13:30
Ripley Town
P - P
Nottingham Education FC
13:30
St Joseph’s Rockware of Worksop
P - P
FC Sez
13:30
Wakefield Reserves
P - P
Heanor Town Reserves
13:30
Wirksworth Ivanhoe
P - P
Long Eaton United Community

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Baslow
P - P
Dronfield Town Reserves
13:30
Chesterfield Town
P - P
Tintwistle Athletic
13:30
Cromford and Wirksworth Town
6 - 2 Full time
Chapel Town
13:30
Whaley Bridge Athletic
2 - 1 Full time
Wirksworth Ivanhoe

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Linby Colliery Reserves
P - P
Nottingham Education
13:15
Selston Reserves
8 - 3 Full time
Carlton Town Amateur Reserves

Sheffield & Hallamshire FA Challenge Cup - Round Three

15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
P - P
South Kirby Colliery

Thursday 14 November 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Borrowash Victoria Development
P - P
Linby Colliery Reserves

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Staveley Miners Welfare Reserves
P - P
Appleby Frodingham

Wednesday 13 November 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
FC Sez
3 - 3 Full time
Nottingham Education FC

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Sherwood Colliery Reserves
1 - 1 Full time
Ashland Rovers
Sherwood Colliery won 3-1 on penalties

Tuesday 12 November 2019

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup - Round Three

19:45
Dinnington Town
3 - 2 Full time
Hemsworth MW

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Holbrook Sports Reserves
P - P
Boynton Sports
19:45
Selston Reserves
P - P
Bakewell Town

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Mansfield Hosiery Mills
P - P
Blidworth Welfare

Saturday 9 November 2019

Black Dragon Badges North Division

14:00
AFC Bentley
P - P
Renishaw Rangers
15:00
Appleby Frodingham
P - P
Phoenix
14:00
Askern
2 - 3 Full time
Collingham
14:00
Crowle Town Colts
P - P
Newark Town
15:00
Dinnington Town
3 - 2 Full time
Sutton Rovers
14:00
Thorne Colliery
P - P
Retford United

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
0 - 7 Full time
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Blidworth Welfare
P - P
Teversal Reserves
15:00
Clay Cross Town
P - P
Pinxton
14:00
Linby Colliery Welfare
2 - 2 Full time
Hilton Harriers
14:00
Rowsley 86
P - P
Mansfield Hosiery Mills
14:00
Underwood Villa
P - P
Arnold Town

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Boynton Sports
3 - 2 Full time
Wakefield Reserves
15:00
Retford United Reserves
P - P
Epworth Town Colts

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
7 - 2 Full time
Bakewell Town
14:00
Ripley Town
P - P
Holbrook St Michaels Reserves

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

13:30
Mickleover Sports Reserves
5 - 0 Full time
Stapenhill Development

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Nottingham FC
4 - 0 Full time
AFC Villa

Thursday 7 November 2019

Black Dragon Badges North Division

19:45
Staveley Miners Welfare Reserves
P - P
Sutton Rovers

Wednesday 6 November 2019

Macron Store Stoke Division One North

19:45
Retford United Reserves
1 - 3 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop

Tuesday 5 November 2019

FA Vase - Second Round

Att. 188
Clay Cross Town
3 - 1 Full time
Sherwood Colliery

Saturday 2 November 2019

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Boynton Sports
5 - 3 Full time
Chesterfield Town

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
1 - 2 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Black Dragon Badges North Division

15:00
Harworth Colliery
2 - 2 Full time
Dronfield Town Reserves
Att. 57
Newark Town
5 - 0 Full time
AFC Bentley
14:00
Phoenix
0 - 1 Full time
Dinnington Town
14:00
Renishaw Rangers
4 - 1 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves

Black Dragon Badges South Division

15:00
Holbrook Sports
P - P
Underwood Villa

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Two

13:30
Crowle Town Colts
2 - 1 Full time
Butchers Arms

West Riding FA Challenge Cup - Round Two

14:00
Linthwaite Athletic
4 - 2 Full time
Thorne Colliery

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Stapleford Town Reserves
0 - 4 Full time
Retford United Reserves

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

14:00
Wakefield Reserves
3 - 2 Full time
Heanor Town Reserves

Friday 1 November 2019

Black Dragon Badges South Division

19:45
Mansfield Hosiery Mills
1 - 0 Full time
Ashland Rovers

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Two

19:45
Hykeham Town
4 - 1 Full time
Epworth Town Colts

Latest news

Team of the Month award to Cromford & Wirksworth Town
General Team of the Month award to Cromford & Wirksworth Town

Cromford and Wirksworth Town were presented with their Team of the Month award for September.

The Saturday Roundup - November 16th
General The Saturday Roundup - November 16th

Yet another rain-ruined Saturday. Here are the remains of the day

The Saturday Roundup - November 9th
General The Saturday Roundup - November 9th

Another rain-ruined Saturday - here's a roundup of what was left

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe