Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

lauantai 28 syyskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

15:00
Arnold Town
2 - 4 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Mansfield Hosiery Mills
0 - 0 Full time
Linby Colliery Welfare
15:00
Pinxton
5 - 1 Full time
Holbrook St Michaels
15:00
Swanwick Pentrich Road
5 - 0 Full time
Hilton Harriers
15:00
Underwood Villa
2 - 2 Full time
Ashland Rovers

Black Dragon Badges North Division

15:00
Askern
1 - 0 Full time
Dronfield Town Reserves
15:00
Collingham
3 - 3 Full time
Retford United
Att. 81
Crowle Town Colts
5 - 2 Full time
Thorne Colliery
Att. 71
Newark Town
8 - 2 Full time
Sutton Rovers
15:00
Phoenix
2 - 5 Full time
Renishaw Rangers
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
0 - 3 Full time
Dinnington Town

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Bakewell Town
6 - 3 Full time
Borrowash Victoria Development
15:00
Mickleover Sports Reserves
8 - 2 Full time
Holbrook Sports Reserves
15:00
Ripley Town
3 - 1 Full time
Heanor Town Reserves

Buckingham Insurance League Cup - Round One

15:00
AFC Bentley
4 - 1 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop
After extra time. Score at 90 minutes 1-1

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round One

15:00
Bingham Town Reserves
1 - 4 Full time
Selston Reserves
15:00
Bridgford United
0 - 5 Full time
FC Sez
15:00
Nottingham FC
4 - 1 Full time
Woodhouse Colts

Mansfield Lodge Hotel Division One Cup 19-20 - Round One

15:00
Cromford and Wirksworth Town
2 - 0 Full time
Harworth Colliery Reserves
15:00
Linby Colliery Reserves
2 - 4 Full time
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Long Eaton United Community
5 - 0 Full time
Chesterfield Town
15:00
Retford United Reserves
2 - 3 Full time
Wakefield Reserves

perjantai 27 syyskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

Att. 124
Clay Cross Town
3 - 2 Full time
Rowsley 86

keskiviikko 25 syyskuu 2019

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round One

19:45
Borrowash Victoria Development
1 - 6 Full time
Blidworth Welfare
19:45
Retford United
3 - 3 Full time
Newark Town
Retford United won 6-5 on penalties
Retford United win 6 - 5 on penalties.

tiistai 24 syyskuu 2019

Buckingham Insurance League Cup - Round One

19:45
Dinnington Town
3 - 1 Full time
Nottingham Education FC
19:45
Long Eaton United Community
4 - 1 Full time
Harworth Colliery

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round One

19:45
Teversal Reserves
2 - 5 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves
20:00
Wakefield Reserves
4 - 3 Full time
Clay Cross Town

lauantai 21 syyskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

Att. 45
Ashland Rovers
1 - 6 Full time
Clay Cross Town
15:00
Holbrook St Michaels
2 - 0 Full time
Arnold Town
15:00
Teversal Reserves
1 - 1 Full time
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Underwood Villa
1 - 1 Full time
Blidworth Welfare

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Bakewell Town
3 - 2 Full time
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
Mickleover Sports Reserves
5 - 1 Full time
Sports Gateway
15:00
Wirksworth Ivanhoe
1 - 0 Full time
FC Sez

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Chesterfield Town
4 - 2 Full time
Linby Colliery Reserves
15:00
Selston Reserves
1 - 2 Full time
Harworth Colliery Reserves

Black Dragon Badges North Division

15:00
Harworth Colliery
5 - 0 Full time
Crowle Town Colts
15:00
Retford United
2 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves

Buckingham Insurance League Cup - Round One

15:00
Cromford and Wirksworth Town
3 - 2 Full time
Thorne Colliery
15:00
Epworth Town Colts
1 - 1 Full time
Phoenix
15:00
Linby Colliery Welfare
2 - 0 Full time
Swanwick Pentrich Road
15:00
Mickleover RBL
4 - 0 Full time
Woodhouse Colts
15:00
Ripley Town
4 - 1 Full time
Appleby Frodingham
15:00
Sherwood Colliery Reserves
3 - 0 Full time
Askern
15:00
Sutton Rovers
3 - 1 Full time
Wakefield Reserves

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup - Round One

15:00
Renishaw Rangers
5 - 2 Full time
AFC Bentley

perjantai 20 syyskuu 2019

Buckingham Insurance League Cup - Round One

19:45
Holbrook Sports
2 - 0 Full time
Heanor Town Reserves

torstai 19 syyskuu 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

TBC
Mickleover Sports Reserves
4 - 0 Full time
Chesterfield Town

keskiviikko 18 syyskuu 2019

Black Dragon Badges North Division

Att. 187
Newark Town
2 - 0 Full time
Harworth Colliery

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Retford United Reserves
5 - 1 Full time
Heanor Town Reserves

tiistai 17 syyskuu 2019

FA Vase - Round Two Qualifying Replay

Att. 91
Gedling Miners Welfare
2 - 3 Full time
Clay Cross Town

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Holbrook Sports Reserves
0 - 3 Full time
Woodhouse Colts
19:45
Nottingham FC
2 - 3 Full time
Bakewell Town

lauantai 14 syyskuu 2019

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Bakewell Town
2 - 1 Full time
Holbrook Sports Reserves
15:00
Cromford and Wirksworth Town
2 - 1 Full time
Woodhouse Colts
15:00
Ripley Town
2 - 1 Full time
Borrowash Victoria Development
15:00
Sports Gateway
1 - 5 Full time
Wirksworth Ivanhoe

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Chesterfield Town
0 - 1 Full time
Nottingham FC
15:00
Epworth Town Colts
5 - 0 Full time
Linby Colliery Reserves

Black Dragon Badges North Division

15:00
Crowle Town Colts
1 - 2 Full time
Dronfield Town Reserves
15:00
Dinnington Town
4 - 0 Full time
Appleby Frodingham
15:00
Newark Town
3 - 0 Full time
Phoenix

Black Dragon Badges South Division

15:00
Holbrook St Michaels
1 - 6 Full time
Holbrook Sports
15:00
Mansfield Hosiery Mills
3 - 1 Full time
Hilton Harriers
15:00
Mickleover RBL
2 - 3 Full time
Underwood Villa
15:00
Pinxton
1 - 2 Full time
Teversal Reserves
15:00
Rowsley 86
5 - 2 Full time
Ashland Rovers
15:00
Swanwick Pentrich Road
2 - 4 Full time
Sherwood Colliery Reserves

FA Vase - Round Two Qualifying

15:00
Blidworth Welfare
0 - 5 Full time
Sherwood Colliery
Att. 85
Clay Cross Town
2 - 2 Full time
Gedling Miners Welfare
After extra time - goes to replay
15:00
Retford United
2 - 4 Full time
Bottesford Town
After extra time - score at 90 mins 1-1

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup - Round One

15:00
Boynton Sports
0 - 3 Full time
St Joseph's Rockware of Worksop

perjantai 13 syyskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

19:45
Arnold Town
2 - 2 Full time
Linby Colliery Welfare

tiistai 10 syyskuu 2019

Black Dragon Badges North Division

19:45
Harworth Colliery
4 - 0 Full time
Phoenix

Macron Store Stoke Division One South

19:45
Long Eaton United Community
8 - 1 Full time
Heanor Town Reserves

lauantai 7 syyskuu 2019

Black Dragon Badges North Division

15:00
AFC Bentley
2 - 0 Full time
Appleby Frodingham
15:00
Dinnington Town
0 - 0 Full time
Crowle Town Colts
15:00
Dronfield Town Reserves
3 - 10 Full time
Newark Town
15:00
Renishaw Rangers
0 - 1 Full time
Askern
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
3 - 0 Full time
Phoenix
15:00
Sutton Rovers
1 - 2 Full time
Retford United
15:00
Thorne Colliery
1 - 2 Full time
Collingham

Black Dragon Badges South Division

15:00
Arnold Town
2 - 4 Full time
Teversal Reserves
15:00
Hilton Harriers
1 - 2 Full time
Pinxton
15:00
Holbrook St Michaels
2 - 0 Full time
Underwood Villa
15:00
Linby Colliery Welfare
0 - 0 Full time
Holbrook Sports
15:00
Mansfield Hosiery Mills
1 - 3 Full time
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Mickleover RBL
1 - 7 Full time
Rowsley 86

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Boynton Sports
2 - 6 Full time
Epworth Town Colts
15:00
Nottingham FC
3 - 0 Full time
Retford United Reserves
15:00
Selston Reserves
2 - 2 Full time
Chesterfield Town

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Holbrook Sports Reserves
0 - 3 Full time
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Mickleover Sports Reserves
2 - 0 Full time
Long Eaton United Community
15:00
Sports Gateway
3 - 4 Full time
Bakewell Town
15:00
Woodhouse Colts
1 - 0 Full time
Ripley Town

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

15:00
Cromford and Wirksworth Town
P - P
Wakefield Reserves
15:00
Nottingham Education FC
P - P
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
St Joseph’s Rockware of Worksop
7 - 0 Full time
Borrowash Victoria Development

perjantai 6 syyskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

19:45
Ashland Rovers
3 - 4 Full time
Swanwick Pentrich Road

Latest news

The Saturday Roundup - December 7th
General The Saturday Roundup - December 7th

AT LAST a roundup of an almost complete programme of matches in the Central Midlands League

Midweek Roundup for December 4th
General Midweek Roundup for December 4th

All the scores and scorers from this week's matches

Team of the Month for November
General Team of the Month for November

The Central Midlands League team of the month for November is FC Sez

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe