Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

lauantai 30 marraskuu 2019

Black Dragon Badges North Division

15:00
Appleby Frodingham
1 - 2 Full time
Renishaw Rangers
15:00
Collingham
1 - 2 Full time
AFC Bentley
15:00
Newark Town
7 - 0 Full time
Askern

Macron Store Stoke Division One South

14:00
Bakewell Town
2 - 2 Full time
Woodhouse Colts
15:00
FC Sez
3 - 2 Full time
Borrowash Victoria Development
14:00
Ripley Town
1 - 2 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Harworth Colliery Reserves
1 - 2 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop

Black Dragon Badges South Division

15:00
Pinxton
5 - 1 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Sherwood Colliery Reserves
1 - 1 Full time
Linby Colliery Welfare

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Baslow
0 - 5 Full time
Dronfield Town Reserves

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Three

13:30
Crowle Town Colts
9 - 0 Full time
Barrowby

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Three

13:30
Nottingham FC
P - P
Retford United Reserves

FA Vase - Round Three

15:00
South Normanton Athletic
2 - 1 Full time
Clay Cross Town
After extra time- Score at 90 minutes 1-1

Sheffield & Hallamshire FA Challenge Cup - Round Three

15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
7 - 1 Full time
South Kirby Colliery

perjantai 29 marraskuu 2019

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Three

19:30
Selston Reserves
1 - 4 Full time
Blidworth Red

keskiviikko 27 marraskuu 2019

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Two

19:30
Newark Town
2 - 2 Full time
Retford United
Match awarded to Newark Town- Retford fielded an ineligible player

tiistai 26 marraskuu 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Nottingham FC
P - P
Long Eaton United Community

lauantai 23 marraskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
4 - 5 Full time
Teversal Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare
2 - 1 Full time
Mansfield Hosiery Mills

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Boynton Sports
3 - 0 Full time
Linby Colliery Reserves

Black Dragon Badges North Division

15:00
Harworth Colliery
3 - 1 Full time
AFC Bentley
14:00
Renishaw Rangers
4 - 3 Full time
Retford United
14:00
Sutton Rovers
5 - 0 Full time
Askern
14:00
Thorne Colliery
1 - 1 Full time
Phoenix

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Chesterfield Town
1 - 6 Full time
Tintwistle Athletic

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Three

13:30
Cotgrave Reserves
0 - 0 Full time
FC Sez
FC Sez won 4-2 on penalties

Buckingham Insurance League Cup - Round Three

14:00
Hilton Harriers
2 - 1 Full time
Epworth Town Colts
After extra time

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

13:30
Holbrook St Michaels
2 - 1 Full time
Mickleover RBL

perjantai 22 marraskuu 2019

Black Dragon Badges North Division

19:45
Collingham
1 - 1 Full time
Newark Town

torstai 21 marraskuu 2019

Mansfield Lodge Hotel Division One Cup 19-20 - Round Two

19:45
Borrowash Victoria Development
4 - 0 Full time
Woodhouse Colts

keskiviikko 20 marraskuu 2019

Derbyshire FA Senior Cup - Round Three

Att. 312
Clay Cross Town
1 - 1 Full time
Derby County U23
Derby County won 4-2 on penalties

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

19:45
Long Eaton United Community
4 - 2 Full time
Hilton Harriers

tiistai 19 marraskuu 2019

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Dinnington Town
1 - 1 Full time
Holbrook Sports
Holbrook Sports won 11-10 on penalties
19:45
Harworth Colliery
2 - 2 Full time
Wakefield Reserves
Wakefield won 5-4 on penaleies

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round One

19:45
Dronfield Town Reserves
0 - 0 Full time
Selston Reserves
Dronfield won 4-1 on penalties

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Two

19:45
Keyworth United
2 - 4 Full time
Ashland Rovers

lauantai 16 marraskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

14:00
Linby Colliery Welfare
4 - 1 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Pinxton
3 - 1 Full time
Underwood Villa

Black Dragon Badges North Division

Att. 75
Newark Town
7 - 0 Full time
Appleby Frodingham
14:00
Phoenix
5 - 0 Full time
Askern

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Wakefield Reserves
2 - 3 Full time
Epworth Town Colts

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Cromford and Wirksworth Town
6 - 2 Full time
Chapel Town
13:30
Whaley Bridge Athletic
2 - 1 Full time
Wirksworth Ivanhoe

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:15
Selston Reserves
8 - 3 Full time
Carlton Town Amateur Reserves

keskiviikko 13 marraskuu 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
FC Sez
3 - 3 Full time
Nottingham Education FC

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Sherwood Colliery Reserves
1 - 1 Full time
Ashland Rovers
Sherwood Colliery won 3-1 on penalties

tiistai 12 marraskuu 2019

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup - Round Three

19:45
Dinnington Town
3 - 2 Full time
Hemsworth MW

lauantai 9 marraskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
0 - 7 Full time
Sherwood Colliery Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare
2 - 2 Full time
Hilton Harriers

Black Dragon Badges North Division

14:00
Askern
2 - 3 Full time
Collingham
15:00
Dinnington Town
3 - 2 Full time
Sutton Rovers

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Boynton Sports
3 - 2 Full time
Wakefield Reserves

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
7 - 2 Full time
Bakewell Town

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

13:30
Mickleover Sports Reserves
5 - 0 Full time
Stapenhill Development

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Nottingham FC
4 - 0 Full time
AFC Villa

keskiviikko 6 marraskuu 2019

Macron Store Stoke Division One North

19:45
Retford United Reserves
1 - 3 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop

tiistai 5 marraskuu 2019

FA Vase - Second Round

Att. 188
Clay Cross Town
3 - 1 Full time
Sherwood Colliery

lauantai 2 marraskuu 2019

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Boynton Sports
5 - 3 Full time
Chesterfield Town

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
1 - 2 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Black Dragon Badges North Division

15:00
Harworth Colliery
2 - 2 Full time
Dronfield Town Reserves
Att. 57
Newark Town
5 - 0 Full time
AFC Bentley
14:00
Phoenix
0 - 1 Full time
Dinnington Town
14:00
Renishaw Rangers
4 - 1 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Two

13:30
Crowle Town Colts
2 - 1 Full time
Butchers Arms

West Riding FA Challenge Cup - Round Two

14:00
Linthwaite Athletic
4 - 2 Full time
Thorne Colliery

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Stapleford Town Reserves
0 - 4 Full time
Retford United Reserves

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

14:00
Wakefield Reserves
3 - 2 Full time
Heanor Town Reserves

perjantai 1 marraskuu 2019

Black Dragon Badges South Division

19:45
Mansfield Hosiery Mills
1 - 0 Full time
Ashland Rovers

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Two

19:45
Hykeham Town
4 - 1 Full time
Epworth Town Colts

Latest news

The Saturday Roundup - February 22nd
General The Saturday Roundup - February 22nd

Once again the weather was the winner, here's a roundup of what was played

The Saturday Roundup - February 15th
General The Saturday Roundup - February 15th

A brief roundup of what was left of this afternoon's matches

The Saturday Roundup - February 8th
General The Saturday Roundup - February 8th

All the news from this afternoon's league and cup matches

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe