Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Saturday 30 November 2019

Black Dragon Badges North Division

15:00
Appleby Frodingham
1 - 2 Full time
Renishaw Rangers
15:00
Collingham
1 - 2 Full time
AFC Bentley
15:00
Newark Town
A - A
Askern

Macron Store Stoke Division One South

14:00
Bakewell Town
2 - 2 Full time
Woodhouse Colts
15:00
FC Sez
3 - 2 Full time
Borrowash Victoria Development
14:00
Ripley Town
1 - 2 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Harworth Colliery Reserves
1 - 2 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop
14:00
Nottingham Education FC
P - P
Wakefield Reserves

Black Dragon Badges South Division

15:00
Pinxton
5 - 1 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Sherwood Colliery Reserves
1 - 1 Full time
Linby Colliery Welfare

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Baslow
0 - 5 Full time
Dronfield Town Reserves

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Three

13:30
Crowle Town Colts
9 - 0 Full time
Barrowby

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Three

13:30
Nottingham FC
P - P
Retford United Reserves

FA Vase - Round Three

15:00
South Normanton Athletic
2 - 1 Full time
Clay Cross Town
After extra time- Score at 90 minutes 1-1

Sheffield & Hallamshire FA Challenge Cup - Round Three

15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
7 - 1 Full time
South Kirby Colliery

Friday 29 November 2019

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Three

19:30
Selston Reserves
1 - 4 Full time
Blidworth Red

Thursday 28 November 2019

Macron Store Stoke Division One South

19:45
Borrowash Victoria Development
P - P
Heanor Town Reserves

Wednesday 27 November 2019

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Two

19:30
Newark Town
2 - 2 Full time
Retford United
Match awarded to Newark Town- Retford fielded an ineligible player

Tuesday 26 November 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Nottingham FC
P - P
Long Eaton United Community

Saturday 23 November 2019

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
4 - 5 Full time
Teversal Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare
2 - 1 Full time
Mansfield Hosiery Mills

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Borrowash Victoria Development
3 - 1 Full time
Sports Gateway

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Boynton Sports
3 - 0 Full time
Linby Colliery Reserves

Black Dragon Badges North Division

15:00
Harworth Colliery
3 - 1 Full time
AFC Bentley
14:00
Renishaw Rangers
4 - 3 Full time
Retford United
14:00
Sutton Rovers
5 - 0 Full time
Askern
14:00
Thorne Colliery
1 - 1 Full time
Phoenix

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Chesterfield Town
1 - 6 Full time
Tintwistle Athletic

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Three

13:30
Cotgrave Reserves
0 - 0 Full time
FC Sez
FC Sez won 4-2 on penalties

Buckingham Insurance League Cup - Round Three

14:00
Hilton Harriers
2 - 1 Full time
Epworth Town Colts
After extra time

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

13:30
Holbrook St Michaels
2 - 1 Full time
Mickleover RBL

Friday 22 November 2019

Black Dragon Badges North Division

19:45
Collingham
1 - 1 Full time
Newark Town

Thursday 21 November 2019

Mansfield Lodge Hotel Division One Cup 19-20 - Round Two

19:45
Borrowash Victoria Development
4 - 0 Full time
Woodhouse Colts

Wednesday 20 November 2019

Derbyshire FA Senior Cup - Round Three

Att. 312
Clay Cross Town
1 - 1 Full time
Derby County U23
Derby County won 4-2 on penalties

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

19:45
Long Eaton United Community
4 - 2 Full time
Hilton Harriers

Tuesday 19 November 2019

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Dinnington Town
1 - 1 Full time
Holbrook Sports
Holbrook Sports won 11-10 on penalties
19:45
Harworth Colliery
2 - 2 Full time
Wakefield Reserves
Wakefield won 5-4 on penaleies

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round One

19:45
Dronfield Town Reserves
0 - 0 Full time
Selston Reserves
Dronfield won 4-1 on penalties

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Two

19:45
Keyworth United
2 - 4 Full time
Ashland Rovers

Saturday 16 November 2019

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
8 - 1 Full time
Sports Gateway

Black Dragon Badges South Division

14:00
Linby Colliery Welfare
4 - 1 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Pinxton
3 - 1 Full time
Underwood Villa

Black Dragon Badges North Division

15:00
Newark Town
7 - 0 Full time
Appleby Frodingham
14:00
Phoenix
5 - 0 Full time
Askern

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Wakefield Reserves
2 - 3 Full time
Epworth Town Colts

Derbyshire FA Divisional Cup (North) - Round Two

13:30
Cromford and Wirksworth Town
6 - 2 Full time
Chapel Town
13:30
Whaley Bridge Athletic
2 - 1 Full time
Wirksworth Ivanhoe

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:15
Selston Reserves
8 - 3 Full time
Carlton Town Amateur Reserves

Wednesday 13 November 2019

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
FC Sez
3 - 3 Full time
Nottingham Education FC

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Sherwood Colliery Reserves
1 - 1 Full time
Ashland Rovers
Sherwood Colliery won 3-1 on penalties

Tuesday 12 November 2019

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup - Round Three

19:45
Dinnington Town
3 - 2 Full time
Hemsworth MW

Saturday 9 November 2019

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
0 - 7 Full time
Sherwood Colliery Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare
2 - 2 Full time
Hilton Harriers

Black Dragon Badges North Division

14:00
Askern
2 - 3 Full time
Collingham
15:00
Dinnington Town
3 - 2 Full time
Sutton Rovers

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Boynton Sports
3 - 2 Full time
Wakefield Reserves

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
7 - 2 Full time
Bakewell Town

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Round Two

13:30
Mickleover Sports Reserves
5 - 0 Full time
Stapenhill Development

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Nottingham FC
4 - 0 Full time
AFC Villa

Wednesday 6 November 2019

Macron Store Stoke Division One North

19:45
Retford United Reserves
1 - 3 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop

Tuesday 5 November 2019

FA Vase - Second Round

Att. 188
Clay Cross Town
3 - 1 Full time
Sherwood Colliery

Saturday 2 November 2019

Macron Store Stoke Division One North

15:00
Boynton Sports
5 - 3 Full time
Chesterfield Town

Macron Store Stoke Division One South

15:00
FC Sez
1 - 2 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Black Dragon Badges North Division

15:00
Harworth Colliery
2 - 2 Full time
Dronfield Town Reserves
Att. 57
Newark Town
5 - 0 Full time
AFC Bentley
14:00
Phoenix
0 - 1 Full time
Dinnington Town
14:00
Renishaw Rangers
4 - 1 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Two

13:30
Crowle Town Colts
2 - 1 Full time
Butchers Arms

West Riding FA Challenge Cup - Round Two

14:00
Linthwaite Athletic
4 - 2 Full time
Thorne Colliery

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round Two

13:30
Stapleford Town Reserves
0 - 4 Full time
Retford United Reserves

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

14:00
Wakefield Reserves
3 - 2 Full time
Heanor Town Reserves

Friday 1 November 2019

Black Dragon Badges South Division

19:45
Mansfield Hosiery Mills
1 - 0 Full time
Ashland Rovers

Lincolnshire FA Junior Cup - Round Two

19:45
Hykeham Town
4 - 1 Full time
Epworth Town Colts

Latest news

The Saturday Roundup - December 7th
General The Saturday Roundup - December 7th

AT LAST a roundup of an almost complete programme of matches in the Central Midlands League

Midweek Roundup for December 4th
General Midweek Roundup for December 4th

All the scores and scorers from this week's matches

Team of the Month for November
General Team of the Month for November

The Central Midlands League team of the month for November is FC Sez

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe