Confirm your age. Are you 18 or over?

Results

Thursday 30 January 2020

Macron Store Stoke Division One South

19:45
Mickleover Sports Reserves
5 - 1 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Borrowash Victoria Development
2 - 1 Full time
Linby Colliery Reserves

Tuesday 28 January 2020

Black Dragon Badges North Division

19:45
Appleby Frodingham
3 - 1 Full time
Dronfield Town Reserves

Black Dragon Badges South Division

19:45
Arnold Town
2 - 5 Full time
Sherwood Colliery Reserves
19:45
Blidworth Welfare
0 - 4 Full time
Rowsley 86
Att. 68
Clay Cross Town
5 - 1 Full time
Ashland Rovers
19:45
Holbrook Sports
3 - 5 Full time
Underwood Villa

Saturday 25 January 2020

Black Dragon Badges North Division

15:00
Appleby Frodingham
0 - 4 Full time
Thorne Colliery
14:00
Askern
0 - 3 Full time
Harworth Colliery
15:00
Collingham
0 - 0 Full time
Phoenix
Att. 120
Crowle Town Colts
3 - 0 Full time
Sutton Rovers
Goals: OG x 1 Kurt Robinson x 1 Daniel Smyth x 1 Sponsors MOM Ricky Girling Managers MOM Kurt Robinson
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
5 - 1 Full time
Dronfield Town Reserves

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
3 - 2 Full time
Underwood Villa
14:00
Hilton Harriers
1 - 2 Full time
Swanwick Pentrich Road
14:00
Holbrook St Michaels
1 - 6 Full time
Pinxton
15:00
Mansfield Hosiery Mills
4 - 2 Full time
Arnold Town
14:00
Mickleover RBL
0 - 4 Full time
Holbrook Sports
Att. 74
Rowsley 86
1 - 2 Full time
Clay Cross Town
15:00
Teversal Reserves
0 - 2 Full time
Sherwood Colliery Reserves

Macron Store Stoke Division One South

14:00
Bakewell Town
2 - 1 Full time
Mickleover Sports Reserves
15:00
Long Eaton United Community
3 - 1 Full time
Holbrook Sports Reserves
14:00
Wirksworth Ivanhoe
0 - 0 Full time
Cromford and Wirksworth Town
14:00
Woodhouse Colts
2 - 1 Full time
Heanor Town Reserves

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Epworth Town Colts
7 - 1 Full time
Selston Reserves
15:00
Retford United Reserves
1 - 4 Full time
Linby Colliery Reserves
14:00
Wakefield Reserves
0 - 2 Full time
Nottingham Education FC

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

15:00
Boynton Sports
7 - 0 Full time
Ripley Town
14:00
Holbrook St Michaels Reserves
1 - 2 Full time
Harworth Colliery Reserves

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Quarter Final

13:30
Robin Hood Colts
1 - 4 Full time
Nottingham FC
13:30
Ruddington Village
2 - 2 Full time
FC Sez
FC Sez won 5-4 on penalties

Thursday 23 January 2020

Macron Store Stoke Division One South

19:45
Borrowash Victoria Development
1 - 1 Full time
Holbrook Sports Reserves
19:45
Mickleover Sports Reserves
2 - 3 Full time
FC Sez

Tuesday 21 January 2020

Black Dragon Badges North Division

19:45
Appleby Frodingham
2 - 1 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves

Black Dragon Badges South Division

19:45
Blidworth Welfare
0 - 2 Full time
Sherwood Colliery Reserves
19:45
Holbrook Sports
7 - 2 Full time
Mansfield Hosiery Mills

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Long Eaton United Community
2 - 3 Full time
Wakefield Reserves

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Four

19:30
Teversal
1 - 0 Full time
Arnold Town

Saturday 18 January 2020

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Chesterfield Town
3 - 1 Full time
Retford United Reserves
14:00
Linby Colliery Reserves
0 - 1 Full time
Harworth Colliery Reserves
14:00
Wakefield Reserves
2 - 4 Full time
Nottingham FC

Black Dragon Badges North Division

15:00
Dinnington Town
4 - 3 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves
15:00
Harworth Colliery
4 - 1 Full time
Appleby Frodingham
15:00
Retford United
3 - 1 Full time
Collingham
Att. 44
Sutton Rovers
1 - 2 Full time
Newark Town
14:00
Thorne Colliery
3 - 1 Full time
Crowle Town Colts
Goal scored by Kurt Robinson MOM: Richard Fox

Macron Store Stoke Division One South

13:30
Heanor Town Reserves
2 - 5 Full time
Mickleover Sports Reserves

Black Dragon Badges South Division

15:00
Mansfield Hosiery Mills
2 - 1 Full time
Teversal Reserves

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

14:00
Boynton Sports
0 - 1 Full time
Cromford and Wirksworth Town

Mansfield Lodge Hotel Division One Cup 19-20 - Round Two

13:30
Holbrook St Michaels Reserves
0 - 3 Full time
Epworth Town Colts
14:00
Ripley Town
7 - 4 Full time
Nottingham Education FC
13:30
St Joseph’s Rockware of Worksop
2 - 2 Full time
FC Sez
FC Sez won 5-3 on penalties

Tuesday 14 January 2020

Sheffield & Hallamshire FA Senior Cup - Quarter Final

19:45
Dinnington Town
1 - 3 Full time
Sheffield FC

Saturday 11 January 2020

Black Dragon Badges North Division

15:00
Appleby Frodingham
1 - 2 Full time
AFC Bentley
14:00
Askern
0 - 6 Full time
Dinnington Town
14:00
Crowle Town Colts
1 - 1 Full time
Harworth Colliery
Goals scorer: Kurt Robinson Sponsors MOM: Tom Baker sponsored by BAPP Managers MOM: Jordan Welch
15:00
Dronfield Town Reserves
0 - 8 Full time
Retford United
Att. 57
Newark Town
4 - 4 Full time
Thorne Colliery
14:00
Phoenix
0 - 1 Full time
Sutton Rovers

Black Dragon Badges South Division

15:00
Ashland Rovers
1 - 3 Full time
Rowsley 86
15:00
Blidworth Welfare
1 - 1 Full time
Pinxton
14:00
Hilton Harriers
3 - 0 Full time
Mansfield Hosiery Mills
Att. 195
Linby Colliery Welfare
1 - 1 Full time
Arnold Town
Att. 38
Mickleover RBL
0 - 4 Full time
Clay Cross Town

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Borrowash Victoria Development
0 - 4 Full time
Woodhouse Colts
14:00
Cromford and Wirksworth Town
2 - 2 Full time
Heanor Town Reserves
14:00
Wirksworth Ivanhoe
2 - 5 Full time
Long Eaton United Community

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Harworth Colliery Reserves
3 - 2 Full time
Epworth Town Colts
14:00
Nottingham FC
5 - 0 Full time
Boynton Sports
14:00
St Joseph’s Rockware of Worksop
5 - 0 Full time
Nottingham Education FC
14:00
Wakefield Reserves
L - W
Chesterfield Town

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

14:00
Bakewell Town
2 - 1 Full time
FC Sez
14:00
Ripley Town
3 - 2 Full time
Retford United Reserves

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Quarter Final

13:30
Holbrook St Michaels
1 - 3 Full time
Swanwick Pentrich Road

Derbyshire FA Divisional Cup (South) - Semi Final

14:00
Melbourne Dynamo
3 - 3 Full time
Mickleover Sports Reserves
Mickleover Sports win 3-2 on penalties

Sheffield & Hallamshire FA Challenge Cup - Quarter Final

15:00
Wombwell Town
1 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Reserves

Thursday 9 January 2020

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Staveley Miners Welfare Reserves
4 - 0 Full time
Appleby Frodingham

Wednesday 8 January 2020

Macron Store Stoke Division One South

19:45
Heanor Town Reserves
1 - 2 Full time
Bakewell Town

Buckingham Insurance League Cup - Round Three

19:45
Retford United
4 - 1 Full time
Long Eaton United Community

Tuesday 7 January 2020

Macron Store Stoke Division One North

19:45
Harworth Colliery Reserves
4 - 2 Full time
Chesterfield Town

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Three

19:30
Arnold Town
3 - 1 Full time
Southwell City

Abacus Lighting Floodlit Cup - Round Two

19:45
Dronfield Town Reserves
2 - 3 Full time
Collingham

Steelbeams Derby Presidents Cup - Group Stage

19:45
Holbrook Sports Reserves
3 - 0 Full time
Boynton Sports

Buckingham Insurance League Cup - Round Three

19:45
Teversal Reserves
3 - 1 Full time
Ashland Rovers

Saturday 4 January 2020

Black Dragon Badges North Division

14:00
AFC Bentley
2 - 1 Full time
Askern
15:00
Appleby Frodingham
1 - 3 Full time
Dinnington Town
Att. 110
Harworth Colliery
0 - 5 Full time
Newark Town
14:00
Sutton Rovers
2 - 1 Full time
Collingham
14:00
Thorne Colliery
0 - 3 Full time
Retford United

Macron Store Stoke Division One South

15:00
Borrowash Victoria Development
1 - 4 Full time
Bakewell Town
14:00
Holbrook St Michaels Reserves
2 - 2 Full time
FC Sez
19:45
Long Eaton United Community
8 - 0 Full time
Ripley Town
14:00
Wirksworth Ivanhoe
2 - 1 Full time
Heanor Town Reserves

Macron Store Stoke Division One North

14:00
Chesterfield Town
0 - 6 Full time
Epworth Town Colts
14:00
Linby Colliery Reserves
0 - 1 Full time
St Joseph’s Rockware of Worksop
14:00
Nottingham Education FC
0 - 11 Full time
Harworth Colliery Reserves
15:00
Retford United Reserves
0 - 6 Full time
Boynton Sports

Black Dragon Badges South Division

Att. 68
Clay Cross Town
8 - 0 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Holbrook Sports
0 - 6 Full time
Linby Colliery Welfare
15:00
Pinxton
2 - 2 Full time
Hilton Harriers
14:00
Rowsley 86
5 - 1 Full time
Mickleover RBL
15:00
Sherwood Colliery Reserves
7 - 0 Full time
Mansfield Hosiery Mills
14:00
Swanwick Pentrich Road
4 - 0 Full time
Arnold Town
14:00
Underwood Villa
1 - 1 Full time
Holbrook St Michaels

Nottinghamshire FA Senior Cup - Round Three

13:30
Bingham Town
4 - 1 Full time
Ashland Rovers

Lincolnshire FA Junior Cup - Quarter Final

13:30
Wyberton
5 - 1 Full time
Crowle Town Colts

Latest news

League suspended
General League suspended

The following statement has been issued by the Central Midlands Football League

Respect award presented to Wakefield Reserves
General Respect award presented to Wakefield Reserves

The Respect award for Division One North for November to January was presented to Wakefield Reserves at yesterday's match.

The Saturday Roundup - March 14th
General The Saturday Roundup - March 14th

All the action from the afternoon's matches.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe