Monday 31 August 2009

Black Dragon Premier Division

TBC
Bentley Colliery
4 - 1 Full time
Thorne Colliery
TBC
Church Warsop Miners Welfare
3 - 1 Full time
FC 05
TBC
Dronfield Town
2 - 3 Full time
Phoenix Sports & Social Club
TBC
Hutton Cranswick United
1 - 1 Full time
Easington United
TBC
Kiveton Park IV
0 - 4 Full time
Yorkshire Main
TBC
Parkhouse
3 - 3 Full time
South Normanton
TBC
Welbeck Welfare
1 - 3 Full time
Thoresby CW

Buckingham Insurance Sup. Division

15:00
Clipstone Welfare
4 - 1 Full time
Sutton Town AFC
19:45
Forest Town
0 - 0 Full time
Westella & Willerby
15:00
Harworth CI
4 - 1 Full time
Southwell City
15:00
Kinsley Boys
1 - 1 Full time
Ollerton Town
15:00
Kirkby Town
2 - 2 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Louth Town
5 - 1 Full time
Kimberley Town
15:00
Pinxton
3 - 3 Full time
Calverton MW

Saturday 29 August 2009

Black Dragon Premier Division

TBC
Bentley Colliery
2 - 1 Full time
Thoresby CW
TBC
FC Brimington
1 - 1 Full time
Phoenix Sports & Social Club
TBC
Hutton Cranswick United
3 - 0 Full time
Welbeck Welfare
TBC
Kiveton Park IV
3 - 1 Full time
South Normanton
TBC
Parkhouse
1 - 2 Full time
Bulwell Town
TBC
Thorne Colliery
1 - 1 Full time
FC 05
TBC
Yorkshire Main
2 - 1 Full time
Church Warsop Miners Welfare

Buckingham Insurance Sup. Division

15:00
Calverton MW
1 - 1 Full time
Clipstone Welfare
15:00
Harworth CI
1 - 4 Full time
Nettleham
15:00
Kinsley Boys
2 - 1 Full time
Kimberley Town
15:00
Kirkby Town
0 - 2 Full time
Ollerton Town
15:00
Louth Town
2 - 1 Full time
Newark Town
15:00
Parramore Sports
10 - 1 Full time
Grantham Rangers
15:00
Pinxton
2 - 2 Full time
Westella & Willerby
15:00
Southwell City
0 - 1 Full time
Blidworth Welfare

Abacus Lighting Reserve Premier Division

TBC
Clipstone Welfare Reserves
1 - 1 Full time
South Normanton Reserves

Abacus Lighting Res. Sup. Division

15:00
Forest Town Reserves
1 - 1 Full time
Staveley MW Reserves
15:00
Radford Reserves
5 - 0 Full time
Heanor Town Reserves
15:00
Sutton Town AFC Reserves
1 - 2 Full time
Rainworth MW Reserves
15:00
Teversal Reserves
3 - 0 Full time
Dunkirk Reserves

Thursday 27 August 2009

Abacus Lighting Reserve Premier Division

TBC
Nettleham Reserves
0 - 8 Full time
Newark Town Reserves

Abacus Lighting Res. Sup. Division

19:45
Staveley MW Reserves
2 - 1 Full time
Radford Reserves

Wednesday 26 August 2009

Buckingham Insurance Sup. Division

19:45
Nettleham
0 - 3 Full time
Calverton MW
19:45
Parramore Sports
3 - 2 Full time
Kimberley Town

Abacus Lighting Reserve Premier Division

TBC
Harworth C I
1 - 0 Full time
Church Warsop Miners Welfare Reserves
TBC
Pinxton Reserves
0 - 2 Full time
Kiveton Park Reserves
TBC
South Normanton Reserves
1 - 2 Full time
Dronfield Town Reserves

Tuesday 25 August 2009

Buckingham Insurance Sup. Division

19:45
Forest Town
0 - 3 Full time
Clipstone Welfare
19:45
Grantham Rangers
1 - 4 Full time
Louth Town
19:45
Harworth CI
0 - 3 Full time
Ollerton Town
19:45
Pinxton
1 - 0 Full time
Kirkby Town
19:45
Southwell City
0 - 3 Full time
Newark Town
19:45
Sutton Town AFC
4 - 0 Full time
Blidworth Welfare

Abacus Lighting Reserve Premier Division

TBC
Clipstone Welfare Reserves
2 - 1 Full time
Ollerton Town Reserves

Abacus Lighting Res. Sup. Division

19:45
Dunkirk Reserves
2 - 3 Full time
Sutton Town AFC Reserves
19:45
Graham St Prims Reserves
2 - 1 Full time
Mickleover Sports Reserves
19:45
Rainworth MW Reserves
7 - 1 Full time
Heanor Town Reserves
19:45
Teversal Reserves
3 - 0 Full time
Blidworth Welfare Reserves

Saturday 22 August 2009

Black Dragon Premier Division

TBC
Bentley Colliery
2 - 3 Full time
FC 05
TBC
Church Warsop Miners Welfare
2 - 2 Full time
Kiveton Park IV
TBC
Dronfield Town
4 - 1 Full time
Thorne Colliery
TBC
Hutton Cranswick United
0 - 0 Full time
Phoenix Sports & Social Club
TBC
Parkhouse
7 - 0 Full time
Easington United
TBC
South Normanton
1 - 5 Full time
FC Brimington
TBC
Welbeck Welfare
0 - 3 Full time
Bulwell Town
TBC
Yorkshire Main
1 - 0 Full time
Thoresby CW

Buckingham Insurance Sup. Division

15:00
Calverton MW
2 - 0 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Clipstone Welfare
1 - 2 Full time
Westella & Willerby
15:00
Forest Town
1 - 1 Full time
Louth Town
15:00
Harworth CI
1 - 6 Full time
Parramore Sports
15:00
Kirkby Town
2 - 0 Full time
Kimberley Town
15:00
Newark Town
2 - 0 Full time
Kinsley Boys
15:00
Sutton Town AFC
5 - 0 Full time
Nettleham

Abacus Lighting Res. Sup. Division

15:00
Belper Town Reserves
1 - 2 Full time
Carlton Town Reserves

Wednesday 19 August 2009

Buckingham Insurance Sup. Division

19:45
Kinsley Boys
1 - 0 Full time
Parramore Sports
19:45
Nettleham
1 - 7 Full time
Louth Town
19:45
Sutton Town AFC
1 - 2 Full time
Kirkby Town

Tuesday 18 August 2009

Buckingham Insurance Sup. Division

19:45
Calverton MW
0 - 2 Full time
Southwell City
19:45
Clipstone Welfare
1 - 0 Full time
Blidworth Welfare
19:45
Harworth CI
2 - 2 Full time
Westella & Willerby
19:45
Newark Town
2 - 0 Full time
Ollerton Town
19:45
Pinxton
1 - 3 Full time
Forest Town

Saturday 15 August 2009

Black Dragon Premier Division

TBC
Bentley Colliery
0 - 1 Full time
Dronfield Town
TBC
Easington United
2 - 1 Full time
Bulwell Town
TBC
FC Brimington
1 - 2 Full time
Church Warsop Miners Welfare
TBC
Hutton Cranswick United
0 - 1 Full time
South Normanton
TBC
Kiveton Park IV
0 - 1 Full time
Thoresby CW
TBC
Thorne Colliery
2 - 4 Full time
Parkhouse
TBC
Welbeck Welfare
0 - 3 Full time
Phoenix Sports & Social Club
TBC
Yorkshire Main
5 - 0 Full time
FC 05

Buckingham Insurance Sup. Division

15:00
Calverton MW
0 - 4 Full time
Ollerton Town
15:00
Grantham Rangers
4 - 2 Full time
Harworth CI
15:00
Kinsley Boys
6 - 1 Full time
Forest Town
15:00
Kirkby Town
1 - 1 Full time
Newark Town
15:00
Louth Town
4 - 0 Full time
Pinxton
15:00
Nettleham
0 - 5 Full time
Parramore Sports
15:00
Southwell City
2 - 0 Full time
Kimberley Town
15:00
Westella & Willerby
1 - 1 Full time
Sutton Town AFC

Abacus Lighting Reserve Premier Division

TBC
Church Warsop Miners Welfare Reserves
0 - 0 Full time
Thoresby CW
TBC
Clipstone Welfare Reserves
7 - 0 Full time
Nettleham Reserves
TBC
Harworth C I
2 - 2 Full time
Ollerton Town Reserves
TBC
South Normanton Reserves
3 - 0 Full time
Kiveton Park Reserves

Abacus Lighting Res. Sup. Division

15:00
Carlton Town Reserves
6 - 1 Full time
Teversal Reserves
15:00
Forest Town Reserves
0 - 3 Full time
Blidworth Welfare Reserves
15:00
Rainworth MW Reserves
1 - 0 Full time
Dunkirk Reserves
15:00
Staveley MW Reserves
3 - 1 Full time
Graham St Prims Reserves
15:00
Sutton Town AFC Reserves
4 - 2 Full time
Heanor Town Reserves

Latest news

The Saturday Roundup - September 26th
General The Saturday Roundup - September 26th

All the news, results and scorers from Saturday's matches

The Saturday Roundup - September 19th
General The Saturday Roundup - September 19th

All the scores and (almost) all the scorers from a busy Saturday

Midweek Roundup for September 16th
General Midweek Roundup for September 16th

A roundup of the midweek matches

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe