Tuesday 31 August 2010

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Pinxton FC
7 - 1 Full time
Church Warsop S&SC

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Rainworth Miners Welfare Res
2 - 1 Full time
Graham St Prims Res

Monday 30 August 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Belper Town Res
3 - 2 Full time
Teversal FC Res

Black Dragon Premier Division

15:00
Easington United
0 - 2 Full time
Hutton Cranswick United
15:00
Nottingham United
0 - 3 Full time
Kiveton Park
15:00
Yorkshire Main
1 - 0 Full time
AFC Hucknall

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Kimberley Town
0 - 5 Full time
Calverton MW
15:00
Ollerton Town
2 - 2 Full time
Kirkby Town
15:00
Parkhouse FC
6 - 3 Full time
Westella & Willerby

Saturday 28 August 2010

Black Dragon Premier Division

15:00
AFC Hucknall
1 - 3 Full time
Easington United
15:00
Hutton Cranswick United
2 - 0 Full time
Nottingham United
15:00
Kiveton Park
6 - 1 Full time
Welbeck Welfare
15:00
Whatton United
3 - 2 Full time
Thorne Colliery
15:00
Yorkshire Main
7 - 2 Full time
FC05 Bilsthorpe

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Borrowash Victoria Res
2 - 0 Full time
Graham St Prims Res
15:00
Dronfield Town Res
4 - 1 Full time
Heanor Town Res
15:00
Radford FC Res
0 - 2 Full time
Blidworth Welfare Res
15:00
Rainworth Miners Welfare Res
2 - 3 Full time
Belper Town Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Calverton MW
0 - 1 Full time
Newark Town
15:00
Church Warsop S&SC
1 - 6 Full time
Harworth CI
15:00
Kimberley Town
1 - 2 Full time
Pinxton FC
15:00
Kirkby Town
3 - 2 Full time
Parkhouse FC
15:00
Sheffield Parramore
2 - 1 Full time
Nettleham FC
15:00
Southwell City
0 - 5 Full time
Ollerton Town
15:00
Sutton Town AFC
0 - 1 Full time
Kinsley Boys
15:00
Westella & Willerby
2 - 3 Full time
Blidworth Welfare

Wednesday 25 August 2010

Black Dragon Premier Division

19:45
AFC Hucknall
7 - 2 Full time
South Normanton Athletic

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Borrowash Victoria Res
5 - 0 Full time
Shirebrook Town Res
19:45
Graham St Prims Res
1 - 3 Full time
Belper Town Res

Tuesday 24 August 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Carlton Town Res
0 - 0 Full time
Dronfield Town Res
19:45
Dunkirk FC Res
1 - 1 Full time
Rainworth Miners Welfare Res
19:45
Teversal FC Res
1 - 4 Full time
Mickleover Sports Res

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Clipstone Welfare
1 - 3 Full time
Dronfield Town
19:45
Nettleham FC
2 - 0 Full time
Southwell City
19:45
Newark Town
1 - 0 Full time
Sheffield Parramore

Saturday 21 August 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Belper Town Res
2 - 3 Full time
Dunkirk FC Res
15:00
Holbrook Sports Res
2 - 3 Full time
Staveley Miners Welfare Res
15:00
Rainworth Miners Welfare Res
4 - 3 Full time
Mickleover Sports Res
15:00
Teversal FC Res
3 - 0 Full time
Heanor Town Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Clipstone Welfare
3 - 2 Full time
Ollerton Town
15:00
Dronfield Town
5 - 2 Full time
Nettleham FC
15:00
Harworth CI
2 - 3 Full time
Sutton Town AFC
15:00
Kirkby Town
2 - 2 Full time
Church Warsop S&SC
15:00
Parkhouse FC
0 - 5 Full time
Kinsley Boys
15:00
Pinxton FC
8 - 1 Full time
Calverton MW
15:00
Southwell City
0 - 2 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Westella & Willerby
5 - 1 Full time
Kimberley Town

Black Dragon Premier Division

15:00
Easington United
1 - 1 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Kiveton Park
1 - 2 Full time
Phoenix FC
15:00
South Normanton Athletic
2 - 0 Full time
Bulwell Town
15:00
Thorne Colliery
2 - 7 Full time
AFC Hucknall
15:00
Welbeck Welfare
2 - 1 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Whatton United
3 - 0 Full time
Bentley Colliery

Wednesday 18 August 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

17:45
Borrowash Victoria Res
5 - 2 Full time
Teversal FC Res

Tuesday 17 August 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Carlton Town Res
2 - 1 Full time
Staveley Miners Welfare Res

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Nettleham FC
2 - 1 Full time
Newark Town

Saturday 14 August 2010

Black Dragon Premier Division

Att. 35
AFC Hucknall
3 - 1 Full time
Phoenix FC
15:00
Easington United
3 - 1 Full time
Bulwell Town
15:00
Hutton Cranswick United
0 - 0 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Kiveton Park
0 - 2 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Thorne Colliery
2 - 4 Full time
South Normanton Athletic
15:00
Yorkshire Main
5 - 1 Full time
Whatton United

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Belper Town Res
0 - 2 Full time
Blidworth Welfare Res
15:00
Dronfield Town Res
1 - 0 Full time
Graham St Prims Res
15:00
Radford FC Res
0 - 4 Full time
Carlton Town Res
15:00
Rainworth Miners Welfare Res
4 - 1 Full time
Heanor Town Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Calverton MW
1 - 2 Full time
Dronfield Town
15:00
Church Warsop S&SC
4 - 1 Full time
Kimberley Town
15:00
Harworth CI
0 - 4 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Kirkby Town
1 - 5 Full time
Westella & Willerby
15:00
Newark Town
1 - 2 Full time
Kinsley Boys
15:00
Parkhouse FC
1 - 1 Full time
Southwell City
15:00
Pinxton FC
4 - 2 Full time
Clipstone Welfare
15:00
Sheffield Parramore
3 - 1 Full time
Ollerton Town
15:00
Sutton Town AFC
1 - 1 Full time
Nettleham FC

Latest news

The weekly Roundup for December 4th
General The weekly Roundup for December 4th

A roundup of this week's matches in the Central Midlands.

League Cup news
General League Cup news

The draw for the first round of the Buckingham Insurance League Cup is as follows

The Weekly Roundup for November 27th
General The Weekly Roundup for November 27th

A shorter than usual Central Midlands League Roundup with all the details of what took place.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe