Saturday 30 April 2011

Black Dragon Premier Division

15:00
Bentley Colliery
4 - 1 Full time
Bulwell Town
15:00
Easington United
4 - 2 Full time
Thorne Colliery
15:00
Hutton Cranswick United
3 - 1 Full time
AFC Hucknall
15:00
Kiveton Park
0 - 4 Full time
Yorkshire Main
15:00
Nottingham United
1 - 1 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Whatton United
1 - 4 Full time
Thoresby Colliery Welfare

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Carlton Town Res
0 - 1 Full time
Mickleover Sports Res
15:00
Graham St Prims Res
1 - 0 Full time
Dronfield Town Res
15:00
Heanor Town Res
2 - 3 Full time
Dunkirk FC Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Church Warsop S&SC
2 - 1 Full time
Calverton MW
15:00
Dronfield Town
2 - 2 Full time
Newark Town
15:00
Kinsley Boys
3 - 1 Full time
Clipstone Welfare
15:00
Kirkby Town
3 - 0 Full time
Kimberley Town
15:00
Parkhouse FC
0 - 6 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Pinxton FC
3 - 2 Full time
Nettleham FC
15:00
Westella & Willerby
15 - 0 Full time
Sutton Town AFC

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Clipstone Welfare Res
4 - 1 Full time
Parkhouse FC Res
15:00
Newark Town Res
1 - 1 Full time
Ollerton Town Res

Thursday 28 April 2011

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Blidworth Welfare Res
1 - 1 Full time
Teversal FC Res

Wednesday 27 April 2011

Abacus Kighting Reserves Premier Division

19:45
Ollerton Town Res
1 - 2 Full time
South Normanton Athletic Res

Black Dragon Premier Division

18:30
Phoenix FC
3 - 2 Full time
Bulwell Town
18:30
Yorkshire Main
4 - 3 Full time
Bentley Colliery

Tuesday 26 April 2011

Buckingham Insurance Supreme Division

18:45
Clipstone Welfare
1 - 3 Full time
Blidworth Welfare

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Holbrook Sports Res
2 - 2 Full time
Graham St Prims Res
19:45
Mickleover Sports Res
9 - 2 Full time
Teversal FC Res

Monday 25 April 2011

Black Dragon Premier Division

15:00
Bulwell Town
2 - 2 Full time
South Normanton Athletic
15:00
FC05 Bilsthorpe
5 - 1 Full time
Nottingham United
15:00
Thorne Colliery
3 - 0 Full time
Hutton Cranswick United

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Calverton MW
2 - 1 Full time
Westella & Willerby
15:00
Church Warsop S&SC
3 - 3 Full time
Nettleham FC
15:00
Ollerton Town
1 - 2 Full time
Kimberley Town

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Carlton Town Res
4 - 3 Full time
Belper Town Res

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Parkhouse FC Res
1 - 1 Full time
Harworth CI Res

Saturday 23 April 2011

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Belper Town Res
2 - 1 Full time
Dronfield Town Res
15:00
Mickleover Sports Res
2 - 2 Full time
Dunkirk FC Res
15:00
Staveley Miners Welfare Res
1 - 1 Full time
Graham St Prims Res

Black Dragon Premier Division

15:00
Bentley Colliery
4 - 0 Full time
Nottingham United
15:00
Bulwell Town
2 - 3 Full time
Kiveton Park
15:00
FC05 Bilsthorpe
2 - 4 Full time
Thorne Colliery
15:00
Phoenix FC
4 - 2 Full time
Whatton United
15:00
Yorkshire Main
4 - 0 Full time
Hutton Cranswick United

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Calverton MW
2 - 2 Full time
Kirkby Town
15:00
Church Warsop S&SC
1 - 4 Full time
Southwell City
15:00
Clipstone Welfare
3 - 1 Full time
Nettleham FC
15:00
Dronfield Town
1 - 3 Full time
Harworth CI
15:00
Kinsley Boys
1 - 0 Full time
Pinxton FC
15:00
Newark Town
1 - 3 Full time
Westella & Willerby
15:00
Parkhouse FC
2 - 1 Full time
Ollerton Town
15:00
Sutton Town AFC
1 - 3 Full time
Kimberley Town

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Newark Town Res
0 - 5 Full time
South Normanton Athletic Res

Thursday 21 April 2011

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Blidworth Welfare Res
1 - 2 Full time
Radford FC Res
19:45
Rainworth Miners Welfare Res
3 - 1 Full time
Holbrook Sports Res

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Kimberley Town
2 - 1 Full time
Church Warsop S&SC
19:45
Sheffield Parramore
3 - 1 Full time
Kinsley Boys

Abacus Kighting Reserves Premier Division

18:30
Parkhouse FC Res
6 - 3 Full time
Ollerton Town Res

Wednesday 20 April 2011

Black Dragon Premier Division

Att. 41
AFC Hucknall
5 - 1 Full time
Nottingham United
18:30
Hutton Cranswick United
2 - 1 Full time
Easington United

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Dunkirk FC Res
2 - 1 Full time
Graham St Prims Res
19:45
Staveley Miners Welfare Res
4 - 2 Full time
Mickleover Sports Res

Buckingham Insurance Supreme Division

19:00
Parkhouse FC
1 - 3 Full time
Dronfield Town
19:45
Sutton Town AFC
3 - 5 Full time
Ollerton Town

Tuesday 19 April 2011

Black Dragon Premier Division

18:30
Bentley Colliery
9 - 0 Full time
Phoenix FC
18:30
Bulwell Town
0 - 4 Full time
FC05 Bilsthorpe
18:30
Kiveton Park
2 - 0 Full time
Thorne Colliery

Buckingham Insurance Supreme Division

18:30
Kirkby Town
0 - 2 Full time
Blidworth Welfare

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Teversal FC Res
6 - 4 Full time
Shirebrook Town Res

Abacus Kighting Reserves Premier Division

18:30
Thoresby Colliery Welfare Res
0 - 3 Full time
Harworth CI Res

Saturday 16 April 2011

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Belper Town Res
12 - 1 Full time
Heanor Town Res
15:00
Graham St Prims Res
0 - 3 Full time
Borrowash Victoria Res
15:00
Holbrook Sports Res
0 - 3 Full time
Mickleover Sports Res
15:00
Radford FC Res
6 - 1 Full time
Teversal FC Res
15:00
Shirebrook Town Res
3 - 1 Full time
Dunkirk FC Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Calverton MW
1 - 1 Full time
Southwell City
15:00
Clipstone Welfare
0 - 7 Full time
Newark Town
15:00
Kimberley Town
0 - 1 Full time
Parkhouse FC
15:00
Ollerton Town
0 - 3 Full time
Kinsley Boys
15:00
Pinxton FC
9 - 1 Full time
Sutton Town AFC
15:00
Westella & Willerby
2 - 0 Full time
Church Warsop S&SC

Black Dragon Premier Division

15:00
Easington United
1 - 1 Full time
Phoenix FC
15:00
Nottingham United
0 - 1 Full time
Hutton Cranswick United
15:00
Thoresby Colliery Welfare
3 - 3 Full time
Bentley Colliery
15:00
Thorne Colliery
5 - 2 Full time
Bulwell Town
15:00
Welbeck Welfare
1 - 6 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Whatton United
0 - 5 Full time
Yorkshire Main

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Harworth CI Res
0 - 1 Full time
Newark Town Res
15:00
Kiveton Park Res
2 - 4 Full time
Clipstone Welfare Res

Wednesday 13 April 2011

Black Dragon Premier Division

19:45
AFC Hucknall
4 - 1 Full time
Bulwell Town
18:30
FC05 Bilsthorpe
1 - 2 Full time
Thoresby Colliery Welfare
18:30
Hutton Cranswick United
3 - 1 Full time
Thorne Colliery

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Dronfield Town
3 - 5 Full time
Sheffield Parramore
18:30
Kirkby Town
3 - 1 Full time
Harworth CI
19:45
Southwell City
0 - 1 Full time
Pinxton FC
19:45
Sutton Town AFC
0 - 5 Full time
Newark Town

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Heanor Town Res
0 - 7 Full time
Staveley Miners Welfare Res
19:45
Shirebrook Town Res
7 - 2 Full time
Rainworth Miners Welfare Res
J.Batham(2) J.Sanderson J.Short(3) R.Williams

Abacus Kighting Reserves Premier Division

18:30
Parkhouse FC Res
1 - 3 Full time
South Normanton Athletic Res

Tuesday 12 April 2011

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Blidworth Welfare
5 - 1 Full time
Kinsley Boys

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Carlton Town Res
1 - 0 Full time
Holbrook Sports Res

Abacus Kighting Reserves Premier Division

19:45
Ollerton Town Res
0 - 2 Full time
Calverton MW Res
18:30
Thoresby Colliery Welfare Res
1 - 3 Full time
Clipstone Welfare Res

Saturday 9 April 2011

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Borrowash Victoria Res
3 - 1 Full time
Rainworth Miners Welfare Res
15:00
Carlton Town Res
2 - 2 Full time
Graham St Prims Res
15:00
Dunkirk FC Res
3 - 0 Full time
Holbrook Sports Res
15:00
Mickleover Sports Res
3 - 2 Full time
Dronfield Town Res
15:00
Shirebrook Town Res
0 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Res

Black Dragon Premier Division

15:00
Bulwell Town
1 - 0 Full time
Whatton United
15:00
Easington United
0 - 3 Full time
South Normanton Athletic
15:00
Hutton Cranswick United
1 - 2 Full time
Bentley Colliery
15:00
Phoenix FC
3 - 6 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Thorne Colliery
1 - 0 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Welbeck Welfare
2 - 11 Full time
Kiveton Park
15:00
Yorkshire Main
8 - 0 Full time
Nottingham United

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Church Warsop S&SC
2 - 3 Full time
Sutton Town AFC
15:00
Dronfield Town
1 - 1 Full time
Calverton MW
15:00
Kimberley Town
0 - 5 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Nettleham FC
1 - 3 Full time
Kirkby Town
15:00
Newark Town
3 - 1 Full time
Harworth CI
15:00
Parkhouse FC
2 - 1 Full time
Clipstone Welfare
15:00
Sheffield Parramore
7 - 1 Full time
Pinxton FC
15:00
Southwell City
1 - 2 Full time
Kinsley Boys
15:00
Westella & Willerby
1 - 2 Full time
Ollerton Town

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
South Normanton Athletic Res
10 - 0 Full time
Newark Town Res
15:00
Thoresby Colliery Welfare Res
4 - 0 Full time
Parkhouse FC Res

Thursday 7 April 2011

Abacus Kighting Reserves Premier Division

19:45
Ollerton Town Res
1 - 2 Full time
Clipstone Welfare Res

Wednesday 6 April 2011

Black Dragon Premier Division

19:45
AFC Hucknall
0 - 2 Full time
Thorne Colliery
18:15
Welbeck Welfare
0 - 4 Full time
Bulwell Town
19:45
Whatton United
2 - 5 Full time
FC05 Bilsthorpe
19:45
Yorkshire Main
2 - 1 Full time
Kiveton Park

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Graham St Prims Res
2 - 3 Full time
Holbrook Sports Res
19:45
Heanor Town Res
4 - 3 Full time
Blidworth Welfare Res

Tuesday 5 April 2011

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Clipstone Welfare
2 - 0 Full time
Harworth CI
19:45
Kirkby Town
9 - 0 Full time
Sutton Town AFC
19:45
Ollerton Town
0 - 0 Full time
Sheffield Parramore

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Rainworth Miners Welfare Res
1 - 3 Full time
Teversal FC Res

Saturday 2 April 2011

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Blidworth Welfare
1 - 2 Full time
Kirkby Town
15:00
Clipstone Welfare
4 - 0 Full time
Church Warsop S&SC
15:00
Harworth CI
1 - 0 Full time
Calverton MW
15:00
Kimberley Town
1 - 2 Full time
Newark Town
15:00
Kinsley Boys
2 - 3 Full time
Westella & Willerby
15:00
Nettleham FC
1 - 1 Full time
Dronfield Town
15:00
Ollerton Town
0 - 4 Full time
Southwell City
15:00
Pinxton FC
4 - 1 Full time
Parkhouse FC
15:00
Sutton Town AFC
0 - 5 Full time
Sheffield Parramore

Black Dragon Premier Division

15:00
Bulwell Town
0 - 1 Full time
Yorkshire Main
15:00
FC05 Bilsthorpe
4 - 1 Full time
Hutton Cranswick United
15:00
Thoresby Colliery Welfare
2 - 3 Full time
Kiveton Park
15:00
Thorne Colliery
6 - 2 Full time
Easington United
15:00
Welbeck Welfare
0 - 4 Full time
South Normanton Athletic

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Calverton MW Res
1 - 2 Full time
Harworth CI Res
15:00
Parkhouse FC Res
1 - 2 Full time
Clipstone Welfare Res
15:00
South Normanton Athletic Res
2 - 3 Full time
Kiveton Park Res

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Dronfield Town Res
0 - 3 Full time
Borrowash Victoria Res
15:00
Graham St Prims Res
4 - 2 Full time
Rainworth Miners Welfare Res
15:00
Holbrook Sports Res
1 - 2 Full time
Carlton Town Res
15:00
Teversal FC Res
0 - 7 Full time
Staveley Miners Welfare Res

Latest news

The Weekly CML Roundup for October 16th
General The Weekly CML Roundup for October 16th

All the results and almost all the scorers from the week's matches

The Weekly Roundup for October 9th
General The Weekly Roundup for October 9th

All the news from the week's matches in the Central Midlands

Central Midlands Team of the Month for September
General Central Midlands Team of the Month for September

The League Management Meeting tonight selected Newark Town FC as the Central Midlands Football Leagues 'Team of the Month' for September.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe