Schedule

Friday 5 March 2021

North Division

19:45
Thorne Colliery
vs
Boynton Sports

Saturday 6 March 2021

North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Retford United
15:00
AFC Phoenix
vs
Clay Cross Town
15:00
Collingham
vs
Dinnington Town
15:00
Harworth Colliery
vs
Crowle Town Colts
15:00
Renishaw
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Newark Town

South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Blidworth Welfare
15:00
Hilton Harriers
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Holbrook Sports
vs
Underwood Villa
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Teversal Reserves
15:00
Nottingham
vs
Arnold Town
15:00
South Normanton Athletic
vs
Pinxton

Division One North

15:00
Newark Town Development
vs
Glapwell

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Holbrook St Michaels Development
vs
Linby Colliery Welfare Reserves
15:00
Kilburn
vs
Thorne Colliery Development
15:00
Sheffield Reserves
vs
South Normanton Athletic Reerves
15:00
Woodhouse Colts
vs
Harworth Colliery Reserves

Tuesday 9 March 2021

South Division

19:45
Blidworth Welfare
vs
Rowsley 86

Thursday 11 March 2021

South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Holbrook St Michaels

Saturday 13 March 2021

South Division

15:00
Arnold Town
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Holbrook Sports
vs
Mickleover Reserves
15:00
Holbrook St Michaels
vs
South Normanton Athletic
15:00
Nottingham
vs
Ashland Rovers
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Blidworth Welfare
15:00
Teversal Reserves
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Underwood Villa
vs
Hilton Harriers

Division One Central

15:00
Ashland Rovers Development
vs
Pinxton Reserves

North Division

15:00
Boynton Sports
vs
Renishaw
15:00
Clay Cross Town
vs
AFC Bentley
15:00
Crowle Town Colts
vs
Thorne Colliery
15:00
Dinnington Town
vs
Sutton Rovers
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Retford United
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Collingham

Division One South

15:00
Long Eaton United Community
vs
PMG Academy
15:00
Selston Reserves
vs
Heanor Town Reserves

Division One North

15:00
Shirebrook Soldiers
vs
Glapwell
15:00
Thorne Colliery Development
vs
780 JLC

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Melbourne Dynamo
vs
Sheffield Reserves
15:00
Ollerton Town Reserves
vs
Holbrook Sports Reserves
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Ripley Town

Tuesday 16 March 2021

South Division

19:45
South Normanton Athletic
vs
Underwood Villa

Friday 19 March 2021

North Division

19:45
Collingham
vs
Newark Town

Saturday 20 March 2021

North Division

15:00
AFC Phoenix
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop
15:00
Crowle Town Colts
vs
Clay Cross Town
15:00
Harworth Colliery
vs
Retford United
15:00
Renishaw
vs
AFC Bentley

South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Arnold Town
15:00
Hilton Harriers
vs
Rowsley 86
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Teversal Reserves
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Pinxton
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Mickleover Reserves
vs
Underwood Villa
15:00
Nottingham
vs
Holbrook Sports

Division One Central

15:00
Bakewell Town
vs
Holbrook St Michaels Development

Division One South

15:00
Clifton All Whites Reserves
vs
Melbourne Dynamo

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
PMG Academy
vs
Newark Town Development
15:00
Underwood Villa Reserves
vs
Pinxton Reserves

Monday 22 March 2021

Division One Central

19:45
Ashland Rovers Development
vs
Cromford & Wirksworth Town

Tuesday 23 March 2021

North Division

19:45
Dinnington Town
vs
Retford United

Thursday 25 March 2021

South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
South Normanton Athletic

Friday 26 March 2021

South Division

19:45
Arnold Town
vs
Blidworth Welfare

Saturday 27 March 2021

North Division

15:00
Collingham
vs
AFC Phoenix
15:00
Crowle Town Colts
vs
Newark Town
15:00
Retford United
vs
Renishaw
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Clay Cross Town
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Thorne Colliery

Division One South

15:00
Heanor Town Reserves
vs
Underwood Villa Reserves
15:00
Selston Reserves
vs
Long Eaton United Community

South Division

15:00
Holbrook Sports
vs
Hilton Harriers
15:00
Pinxton
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Rowsley 86
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Ashland Rovers
15:00
Teversal Reserves
vs
Nottingham
15:00
Underwood Villa
vs
Mansfield Hosiery Mills

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Ripley Town
vs
Woodhouse Colts

Latest news

Official Statement re the current lockdown
General Official Statement re the current lockdown

The league chairman has issued the following statement

Team of the Month for October
General Team of the Month for October

Congratulations to the Central Midlands League Team of the Month for October - Sheffield FC Reserves

The Saturday Roundup - October 31st
General The Saturday Roundup - October 31st

Just seven matches remained this afternoon. Here are the details.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe