Fixtures

Saturday 3 April 2021

South Division

15:00
Arnold Town
vs
Mickleover Reserves
15:00
Ashland Rovers
vs
Teversal Reserves
15:00
Hilton Harriers
vs
South Normanton Athletic
15:00
Holbrook Sports
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Rowsley 86
15:00
Nottingham
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Pinxton
vs
Blidworth Welfare

North Division

15:00
Boynton Sports
vs
AFC Phoenix
15:00
Clay Cross Town
vs
Collingham
15:00
Harworth Colliery
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop
15:00
Renishaw
vs
Crowle Town Colts
15:00
Staveley MW Reserves
vs
AFC Bentley
15:00
Sutton Rovers
vs
Retford United
15:00
Thorne Colliery
vs
Newark Town

Division One Central

15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
Ashland Rovers Development
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Kilburn
15:00
Woodhouse Colts
vs
Bakewell Town

Division One South

15:00
Ripley Town
vs
Melbourne Dynamo
15:00
Selston Reserves
vs
Clifton All Whites Reserves

Division One North

15:00
Sheffield Reserves
vs
Newark Town Development
15:00
Shirebrook Soldiers
vs
Glapwell

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Bessacarr
15:00
Underwood Villa Reserves
vs
Holbrook St Michaels Development

Monday 5 April 2021

North Division

15:00
Collingham
vs
Sutton Rovers
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
AFC Bentley

South Division

15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Blidworth Welfare
15:00
Nottingham
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Rowsley 86
vs
Pinxton
15:00
Underwood Villa
vs
Mansfield Hosiery Mills

Tuesday 6 April 2021

South Division

19:45
Arnold Town
vs
Holbrook Sports

Wednesday 7 April 2021

Division One North

19:45
Newark Town Development
vs
Thorne Colliery Development
19:45
Ollerton Town Reserves
vs
Glapwell
19:45
Sheffield Reserves
vs
780 JLC

Friday 9 April 2021

South Division

19:45
Ashland Rovers
vs
Underwood Villa

Saturday 10 April 2021

North Division

15:00
AFC Phoenix
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Boynton Sports
vs
Retford United
15:00
Crowle Town Colts
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop
15:00
Harworth Colliery
vs
Dinnington Town
15:00
Newark Town
vs
Clay Cross Town

South Division

15:00
Blidworth Welfare
vs
Hilton Harriers
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Mickleover Reserves
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Pinxton
vs
Holbrook Sports
15:00
Rowsley 86
vs
Nottingham
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Teversal Reserves
15:00
South Normanton Athletic
vs
Arnold Town

Division One Central

15:00
Holbrook St Michaels Development
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Woodhouse Colts
vs
South Normanton Athletic Reserves

Division One South

15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Heanor Town Reserves
15:00
Underwood Villa Reserves
vs
Melbourne Dynamo

Division One North

15:00
Sheffield Reserves
vs
Shirebrook Soldiers
15:00
Thorne Colliery Development
vs
Glapwell

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Bessacarr
vs
Ashland Rovers Development

Wednesday 14 April 2021

Division One Central

19:45
Ashland Rovers Development
vs
Bakewell Town

North Division

19:45
Newark Town
vs
Crowle Town Colts

Saturday 17 April 2021

Division One Central

15:00
Bakewell Town
vs
Woodhouse Colts
15:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Holbrook Sports Reserves

Division One North

15:00
Bessacarr
vs
780 JLC
15:00
Glapwell
vs
Ollerton Town Reserves

South Division

15:00
Blidworth Welfare
vs
Ashland Rovers
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Underwood Villa
15:00
Nottingham
vs
Pinxton
15:00
Rowsley 86
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Holbrook Sports
15:00
South Normanton Athletic
vs
Linby Colliery Welfare

North Division

15:00
Crowle Town Colts
vs
Renishaw
15:00
Newark Town
vs
Dinnington Town
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
AFC Phoenix
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Retford United
15:00
Thorne Colliery
vs
Clay Cross Town

Division One South

15:00
Heanor Town Reserves
vs
Long Eaton United Community
15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Selston Reserves

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Shirebrook Soldiers
vs
Ripley Town

Tuesday 20 April 2021

Division One South

18:45
Underwood Villa Reserves
vs
Heanor Town Reserves

Wednesday 21 April 2021

Division One Central

18:45
Holbrook St Michaels Development
vs
Holbrook Sports Reserves

Thursday 22 April 2021

South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Rowsley 86

Saturday 24 April 2021

South Division

15:00
Arnold Town
vs
Hilton Harriers
15:00
Holbrook Sports
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Ashland Rovers
15:00
Pinxton
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Teversal Reserves
vs
South Normanton Athletic

North Division

15:00
Boynton Sports
vs
Crowle Town Colts
15:00
Clay Cross Town
vs
Retford United
15:00
Collingham
vs
Renishaw
15:00
Harworth Colliery
vs
Newark Town
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Dinnington Town
15:00
Sutton Rovers
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop

Division One South

15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Clifton All Whites Reserves

Wednesday 28 April 2021

North Division

18:45
Crowle Town Colts
vs
Collingham
18:45
Sutton Rovers
vs
Clay Cross Town

Division One Central

18:45
Holbrook St Michaels Development
vs
Pinxton Reserves

Latest news

2020 - The final Roundup
General 2020 - The final Roundup

A roundup of the action from the last week of the year.

League suspension
General League suspension

A statement from the league chairman

 The Saturday Roundup for December 19th
General The Saturday Roundup for December 19th

A roundup of what remained of today's fixtures

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe