Results

September

Tuesday 29 September 2020

Buckingham Insurance League Cup 20-21 - Round One

19:45
Selston Reserves
vs
Clay Cross Town
19:45
Teversal Reserves
vs
Retford United

Saturday 26 September 2020

South Division

15:00
Arnold Town
3 - 1 Full time
Teversal Reserves
15:00
Ashland Rovers
3 - 1 Full time
Hilton Harriers
15:00
Blidworth Welfare
1 - 0 Full time
Linby Colliery Welfare
15:00
Holbrook Sports
2 - 3 Full time
Rowsley 86
15:00
Holbrook St Michaels
4 - 4 Full time
Nottingham
15:00
Sherwood Colliery Reserves
0 - 3 Full time
South Normanton Athletic

Division One Central

15:00
Bakewell Town
1 - 0 Full time
Pinxton Reserves
15:00
Kilburn
4 - 0 Full time
Ashland Rovers Development
15:00
South Normanton Athletic Reserves
1 - 1 Full time
Holbrook St Michaels Development
15:00
Woodhouse Colts
4 - 0 Full time
Holbrook Sports Reserves

Division One North

15:00
Bessacarr
6 - 0 Full time
Newark Town Development
15:00
Glapwell
2 - 1 Full time
Harworth Colliery Reserves
15:00
Sheffield Reserves
8 - 1 Full time
Ollerton Town Reserves
15:00
Thorne Colliery Development
11 - 0 Full time
Shirebrook Soldiers

North Division

15:00
Boynton Sports
4 - 6 Full time
Collingham
15:00
Clay Cross Town
2 - 0 Full time
Thorne Colliery
15:00
Harworth Colliery
0 - 0 Full time
Staveley MW Reserves
15:00
Newark Town
1 - 0 Full time
AFC Bentley
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
1 - 3 Full time
Dinnington Town
15:00
Sutton Rovers
2 - 0 Full time
Crowle Town Colts

Division One South

15:00
Heanor Town Reserves
0 - 1 Full time
PMG Academy
15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
1 - 0 Full time
Ripley Town
15:00
Melbourne Dynamo
5 - 0 Full time
Clifton All Whites Reserves
15:00
Underwood Villa Reserves
0 - 12 Full time
Long Eaton United Community

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
780 JLC
vs
Wirksworth Ivanhoe

Friday 25 September 2020

South Division

19:45
Pinxton
4 - 1 Full time
Mansfield Hosiery Mills

Wednesday 23 September 2020

Division One South

19:45
Heanor Town Reserves
2 - 2 Full time
Selston Reserves

Tuesday 22 September 2020

South Division

Att. 37
Blidworth Welfare
4 - 3 Full time
Nottingham

Saturday 19 September 2020

Division One North

Att. 30
780 JLC
2 - 3 Full time
Sheffield Reserves
Att. 51
Harworth Colliery Reserves
3 - 2 Full time
Thorne Colliery Development
Att. 65
Shirebrook Soldiers
1 - 10 Full time
Bessacarr

North Division

Att. 23
AFC Bentley
2 - 5 Full time
Sf Josephs Rockware of Worksop
Att. 60
AFC Phoenix
2 - 0 Full time
Boynton Sports
Att. 80
Crowle Town Colts
2 - 0 Full time
Dinnington Town
Att. 19
Renishaw
1 - 3 Full time
Collingham
Att. 30
Sutton Rovers
1 - 3 Full time
Staveley MW Reserves
15:00
Thorne Colliery
0 - 1 Full time
Harworth Colliery

Division One Central

Att. 20
Ashland Rovers Development
0 - 7 Full time
South Normanton Athletic Reserves
14:30
Holbrook St Michaels Development
0 - 4 Full time
Woodhouse Colts
15:00
Kilburn
1 - 0 Full time
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Wirksworth Ivanhoe
2 - 1 Full time
Pinxton Reserves

South Division

Att. 20
Hilton Harriers
2 - 1 Full time
Sherwood Colliery Reserves
Att. 110
Linby Colliery Welfare
7 - 1 Full time
Arnold Town
Att. 26
Mansfield Hosiery Mills
1 - 4 Full time
Mickleover Reserves
15:00
Pinxton
9 - 3 Full time
Teversal Reserves
Att. 30
Rowsley 86
4 - 3 Full time
Ashland Rovers
Att. 64
South Normanton Athletic
3 - 1 Full time
Holbrook St Michaels
Att. 35
Underwood Villa
1 - 3 Full time
Blidworth Welfare

Division One South

Att. 20
Long Eaton United Community
4 - 1 Full time
Linby Colliery Welfare Reserves
Att. 49
Melbourne Dynamo
5 - 0 Full time
Selston Reserves
15:00
PMG Academy
2 - 1 Full time
Clifton All Whites Reserves
Att. 32
Ripley Town
4 - 1 Full time
Underwood Villa Reserves

Thursday 17 September 2020

South Division

19:45
Mickleover Reserves
4 - 0 Full time
Ashland Rovers

Wednesday 16 September 2020

North Division

Att. 68
Newark Town
7 - 1 Full time
Renishaw
Att. 188
Retford United
0 - 2 Full time
Dinnington Town

South Division

Att. 64
Sherwood Colliery Reserves
2 - 3 Full time
Holbrook St Michaels

Tuesday 15 September 2020

South Division

Att. 103
Arnold Town
0 - 3 Full time
Underwood Villa
19:45
Holbrook Sports
P - P
Linby Colliery Welfare
19:45
Pinxton
1 - 1 Full time
Hilton Harriers
Att. 138
South Normanton Athletic
1 - 0 Full time
Mansfield Hosiery Mills
Att. 61
Teversal Reserves
1 - 4 Full time
Rowsley 86

North Division

Att. 104
Clay Cross Town
5 - 0 Full time
Crowle Town Colts
Att. 137
Harworth Colliery
2 - 0 Full time
AFC Phoenix

Division One North

Att. 65
Ollerton Town Reserves
4 - 1 Full time
Shirebrook Soldiers

Saturday 12 September 2020

Division One North

15:00
780 JLC
1 - 2 Full time
Glapwell
Att. 50
Bessacarr
2 - 1 Full time
Thorne Colliery Development
Att. 47
Harworth Colliery Reserves
8 - 2 Full time
Ollerton Town Reserves

North Division

Att. 25
AFC Bentley
2 - 1 Full time
Collingham
Att. 45
AFC Phoenix
2 - 2 Full time
Newark Town
Att. 52
Boynton Sports
0 - 7 Full time
Clay Cross Town
Att. 47
Renishaw
1 - 2 Full time
Harworth Colliery
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
2 - 2 Full time
Sutton Rovers
Att. 97
Thorne Colliery
1 - 2 Full time
Retford United

South Division

Att. 40
Ashland Rovers
3 - 4 Full time
Pinxton
Att. 47
Blidworth Welfare
1 - 0 Full time
Teversal Reserves
Att. 25
Hilton Harriers
3 - 2 Full time
Nottingham
15:00
Holbrook St Michaels
2 - 0 Full time
Arnold Town
Att. 82
Linby Colliery Welfare
4 - 4 Full time
Mickleover Reserves
15:00
Mansfield Hosiery Mills
2 - 0 Full time
Holbrook Sports
Att. 32
Rowsley 86
5 - 0 Full time
South Normanton Athletic
Att. 35
Underwood Villa
2 - 0 Full time
Sherwood Colliery Reserves

Division One Central

Att. 10
Bakewell Town
9 - 0 Full time
Ashland Rovers Development
Att. 50
Cromford & Wirksworth Town
2 - 0 Full time
Holbrook St Michaels Development
15:00
Holbrook Sports Reserves
1 - 5 Full time
Wirksworth Ivanhoe
Att. 12
Pinxton Reserves
2 - 5 Full time
Woodhouse Colts
Att. 50
South Normanton Athletic Reserves
0 - 4 Full time
Kilburn

Division One South

15:00
Clifton All Whites Reserves
1 - 2 Full time
Selston Reserves
Att. 45
Melbourne Dynamo
9 - 1 Full time
Heanor Town Reserves
15:00
PMG Academy
3 - 3 Full time
Linby Colliery Welfare Reserves
Att. 45
Ripley Town
3 - 4 Full time
Long Eaton United Community

Latest news

The Saturday Roundup - September 26th
General The Saturday Roundup - September 26th

All the news, results and scorers from Saturday's matches

The Saturday Roundup - September 19th
General The Saturday Roundup - September 19th

All the scores and (almost) all the scorers from a busy Saturday

Midweek Roundup for September 16th
General Midweek Roundup for September 16th

A roundup of the midweek matches

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe