Schedule

Saturday 3 April 2021

South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Teversal Reserves
15:00
Hilton Harriers
vs
South Normanton Athletic
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Rowsley 86
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Underwood Villa
15:00
Nottingham
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Pinxton
vs
Blidworth Welfare

North Division

15:00
Boynton Sports
vs
AFC Phoenix
15:00
Retford United
vs
Crowle Town Colts
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Collingham
15:00
Staveley MW Reserves
vs
AFC Bentley
15:00
Sutton Rovers
vs
Renishaw
15:00
Thorne Colliery
vs
Newark Town

Division One Central

15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
Ashland Rovers Development
15:00
Woodhouse Colts
vs
Bakewell Town

Division One North

15:00
Sheffield Reserves
vs
Newark Town Development

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Underwood Villa Reserves
vs
Holbrook St Michaels Development

Tuesday 6 April 2021

South Division

19:45
Arnold Town
vs
Holbrook Sports

Friday 9 April 2021

South Division

19:45
Ashland Rovers
vs
Underwood Villa

Saturday 10 April 2021

North Division

15:00
AFC Phoenix
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Boynton Sports
vs
Retford United
15:00
Crowle Town Colts
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop
15:00
Harworth Colliery
vs
Dinnington Town
15:00
Newark Town
vs
Clay Cross Town
15:00
Renishaw
vs
Thorne Colliery
15:00
Sutton Rovers
vs
AFC Bentley

South Division

15:00
Blidworth Welfare
vs
Hilton Harriers
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Mickleover Reserves
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Pinxton
vs
Holbrook Sports
15:00
Rowsley 86
vs
Nottingham
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Teversal Reserves

Saturday 17 April 2021

North Division

15:00
Boynton Sports
vs
AFC Bentley
15:00
Newark Town
vs
Dinnington Town
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Retford United

South Division

15:00
Holbrook St Michaels
vs
Underwood Villa
15:00
Mickleover Reserves
vs
Hilton Harriers
15:00
Nottingham
vs
Pinxton
15:00
Rowsley 86
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Holbrook Sports
15:00
South Normanton Athletic
vs
Linby Colliery Welfare

Thursday 22 April 2021

South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Rowsley 86

Saturday 24 April 2021

South Division

15:00
Arnold Town
vs
Hilton Harriers
15:00
Pinxton
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Teversal Reserves
vs
South Normanton Athletic

North Division

15:00
Clay Cross Town
vs
Retford United
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Dinnington Town
15:00
Sutton Rovers
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop

Latest news

Official Statement re the current lockdown
General Official Statement re the current lockdown

The league chairman has issued the following statement

Team of the Month for October
General Team of the Month for October

Congratulations to the Central Midlands League Team of the Month for October - Sheffield FC Reserves

The Saturday Roundup - October 31st
General The Saturday Roundup - October 31st

Just seven matches remained this afternoon. Here are the details.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe