Fixtures

tiistai 1 joulukuu 2020

North Division

19:45
Dinnington Town
vs
AFC Phoenix
19:45
Harworth Colliery
vs
Collingham

South Division

19:45
Teversal Reserves
vs
Holbrook St Michaels

torstai 3 joulukuu 2020

South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Holbrook Sports

perjantai 4 joulukuu 2020

North Division

19:45
Retford United
vs
Harworth Colliery

South Division

19:45
Sherwood Colliery Reserves
vs
Mansfield Hosiery Mills

lauantai 5 joulukuu 2020

Division One North

14:00
780 JLC
vs
Thorne Colliery Development
14:00
Bessacarr
vs
Sheffield Reserves
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Glapwell
15:00
Newark Town Development
vs
Shirebrook Soldiers

South Division

15:00
Arnold Town
vs
Ashland Rovers
14:00
Nottingham
vs
Blidworth Welfare
15:00
Pinxton
vs
Linby Colliery Welfare
14:00
Rowsley 86
vs
Hilton Harriers
14:00
Underwood Villa
vs
South Normanton Athletic

Division One Central

15:00
Ashland Rovers Development
vs
Kilburn
14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
Woodhouse Colts
14:00
Holbrook St Michaels Development
vs
Pinxton Reserves
15:00
South Normanton Athletic Reserves
vs
Bakewell Town

North Division

15:00
Clay Cross Town
vs
Newark Town
15:00
Collingham
vs
Boynton Sports
14:00
Crowle Town Colts
vs
AFC Bentley
15:00
Dinnington Town
vs
Thorne Colliery
14:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
AFC Phoenix
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Sutton Rovers

Division One South

14:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Heanor Town Reserves
15:00
Long Eaton United Community
vs
Underwood Villa Reserves
14:00
Ripley Town
vs
Selston Reserves

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

14:00
PMG Academy
vs
Ollerton Town Reserves

perjantai 11 joulukuu 2020

South Division

19:45
Holbrook Sports
vs
Nottingham

lauantai 12 joulukuu 2020

North Division

14:00
AFC Bentley
vs
Dinnington Town
14:00
AFC Phoenix
vs
Retford United
15:00
Collingham
vs
Renishaw
15:00
Harworth Colliery
vs
Clay Cross Town
15:00
Newark Town
vs
Crowle Town Colts
14:00
Sutton Rovers
vs
Boynton Sports
15:00
Thorne Colliery
vs
Staveley MW Reserves

South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Blidworth Welfare
vs
Arnold Town
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Pinxton
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Rowsley 86
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Hilton Harriers
15:00
South Normanton Athletic
vs
Mickleover Reserves
15:00
Teversal Reserves
vs
Underwood Villa

Division One North

15:00
Glapwell
vs
Newark Town Development
15:00
Shirebrook Soldiers
vs
780 JLC

Division One South

15:00
Heanor Town Reserves
vs
Ripley Town
14:00
PMG Academy
vs
Long Eaton United Community
15:00
Selston Reserves
vs
Melbourne Dynamo
14:00
Underwood Villa Reserves
vs
Linby Colliery Welfare Reserves

Division One Central

14:00
Kilburn
vs
Holbrook Sports Reserves
15:00
Pinxton Reserves
vs
Ashland Rovers Development
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Bakewell Town

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Clifton All Whites Reserves
vs
Holbrook St Michaels Development
14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Bessacarr

keskiviikko 16 joulukuu 2020

North Division

19:45
Newark Town
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop

Division One Central

19:45
South Normanton Athletic Reserves
vs
Holbrook Sports Reserves

lauantai 19 joulukuu 2020

North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Staveley MW Reserves
14:00
Boynton Sports
vs
Thorne Colliery
15:00
Clay Cross Town
vs
AFC Phoenix
15:00
Collingham
vs
Crowle Town Colts
15:00
Dinnington Town
vs
Newark Town
15:00
Retford United
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop

Division One North

14:00
Bessacarr
vs
Shirebrook Soldiers
14:00
Glapwell
vs
Ollerton Town Reserves
15:00
Thorne Colliery Development
vs
Sheffield Reserves

Division One Central

14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Holbrook Sports Reserves
14:00
Holbrook St Michaels Development
vs
Bakewell Town
15:00
South Normanton Athletic Reserves
vs
Pinxton Reserves
14:00
Woodhouse Colts
vs
Wirksworth Ivanhoe

Division One South

15:00
Heanor Town Reserves
vs
Long Eaton United Community
14:00
Melbourne Dynamo
vs
Ripley Town
14:00
Underwood Villa Reserves
vs
PMG Academy

South Division

15:00
Holbrook Sports
vs
South Normanton Athletic
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Pinxton
14:00
Rowsley 86
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Teversal Reserves
vs
Ashland Rovers

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Ashland Rovers Development
vs
780 JLC
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Kilburn
15:00
Newark Town Development
vs
Selston Reserves

maanantai 28 joulukuu 2020

North Division

14:00
AFC Bentley
vs
Boynton Sports
14:00
AFC Phoenix
vs
Crowle Town Colts

South Division

14:00
Hilton Harriers
vs
Mickleover Reserves
14:00
Nottingham
vs
Holbrook St Michaels
14:00
Underwood Villa
vs
Linby Colliery Welfare

tiistai 29 joulukuu 2020

North Division

19:45
Clay Cross Town
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop
19:45
Dinnington Town
vs
Harworth Colliery

South Division

19:45
Holbrook Sports
vs
Arnold Town
19:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
Rowsley 86
19:45
Pinxton
vs
Ashland Rovers
19:45
South Normanton Athletic
vs
Sherwood Colliery Reserves
19:45
Teversal Reserves
vs
Blidworth Welfare

keskiviikko 30 joulukuu 2020

North Division

19:45
Collingham
vs
Sutton Rovers
19:45
Staveley MW Reserves
vs
Newark Town
19:45
Thorne Colliery
vs
Renishaw

Latest news

Official Statement re the current lockdown
General Official Statement re the current lockdown

The league chairman has issued the following statement

Team of the Month for October
General Team of the Month for October

Congratulations to the Central Midlands League Team of the Month for October - Sheffield FC Reserves

The Saturday Roundup - October 31st
General The Saturday Roundup - October 31st

Just seven matches remained this afternoon. Here are the details.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe