Fixtures

tiistai 2 helmikuu 2021

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

19:45
Selston Reserves
vs
Holbrook Sports Reserves

keskiviikko 3 helmikuu 2021

Division One North

19:45
Newark Town Development
vs
Ollerton Town Reserves
19:45
Thorne Colliery Development
vs
Bessacarr

perjantai 5 helmikuu 2021

South Division

19:45
South Normanton Athletic
vs
Nottingham

lauantai 6 helmikuu 2021

North Division

14:00
AFC Bentley
vs
Newark Town
15:00
Clay Cross Town
vs
Harworth Colliery
14:00
Renishaw
vs
Retford United
15:00
Staveley MW Reserves
vs
Crowle Town Colts
14:00
Sutton Rovers
vs
AFC Phoenix

Division One Central

14:00
Bakewell Town
vs
Cromford & Wirksworth Town
14:00
Kilburn
vs
Holbrook St Michaels Development
15:00
Pinxton Reserves
vs
Holbrook Sports Reserves
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
South Normanton Athletic Reserves

Division One North

14:00
Glapwell
vs
Thorne Colliery Development
15:00
Newark Town Development
vs
Harworth Colliery Reserves
15:00
Ollerton Town Reserves
vs
780 JLC

South Division

14:00
Hilton Harriers
vs
Blidworth Welfare
15:00
Holbrook Sports
vs
Pinxton
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Mansfield Hosiery Mills
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Ashland Rovers
15:00
Mickleover Reserves
vs
Arnold Town
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Underwood Villa

Division One South

14:00
Melbourne Dynamo
vs
PMG Academy
14:00
Ripley Town
vs
Heanor Town Reserves
14:00
Underwood Villa Reserves
vs
Selston Reserves

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Long Eaton United Community
vs
Bessacarr
14:00
Shirebrook Soldiers
vs
Linby Colliery Welfare Reserves

lauantai 13 helmikuu 2021

North Division

14:00
AFC Phoenix
vs
Thorne Colliery
15:00
Clay Cross Town
vs
Renishaw
14:00
Crowle Town Colts
vs
Boynton Sports
15:00
Dinnington Town
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Harworth Colliery
vs
AFC Bentley
14:00
Sutton Rovers
vs
Collingham

South Division

15:00
Arnold Town
vs
South Normanton Athletic
15:00
Ashland Rovers
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Blidworth Welfare
vs
Holbrook Sports
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Nottingham
15:00
Pinxton
vs
Rowsley 86
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Mickleover Reserves

Division One North

14:00
Bessacarr
vs
Glapwell
15:00
Newark Town Development
vs
780 JLC
14:00
Shirebrook Soldiers
vs
Harworth Colliery Reserves
15:00
Thorne Colliery Development
vs
Ollerton Town Reserves

Division One South

15:00
Clifton All Whites Reserves
vs
Underwood Villa Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Melbourne Dynamo

Division One Central

14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Pinxton Reserves
15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
South Normanton Athletic Reserves
14:00
Kilburn
vs
Bakewell Town
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Ashland Rovers Development
14:00
Woodhouse Colts
vs
Holbrook St Michaels Development

keskiviikko 17 helmikuu 2021

South Division

19:45
Sherwood Colliery Reserves
vs
Linby Colliery Welfare

North Division

19:45
Staveley MW Reserves
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop

perjantai 19 helmikuu 2021

South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Teversal Reserves

lauantai 20 helmikuu 2021

North Division

14:00
Boynton Sports
vs
Dinnington Town
15:00
Collingham
vs
Clay Cross Town
15:00
Newark Town
vs
Harworth Colliery
14:00
Renishaw
vs
Crowle Town Colts
14:00
Sutton Rovers
vs
Retford United
15:00
Thorne Colliery
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop

South Division

14:00
Hilton Harriers
vs
Arnold Town
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Blidworth Welfare
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Nottingham
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Ashland Rovers
15:00
South Normanton Athletic
vs
Holbrook Sports
14:00
Underwood Villa
vs
Pinxton

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
PMG Academy
15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
Clifton All Whites Reserves

tiistai 23 helmikuu 2021

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

19:45
Pinxton Reserves
vs
Long Eaton United Community

keskiviikko 24 helmikuu 2021

North Division

19:45
Staveley MW Reserves
vs
Boynton Sports

perjantai 26 helmikuu 2021

South Division

19:45
Blidworth Welfare
vs
Mansfield Hosiery Mills

lauantai 27 helmikuu 2021

Division One North

14:00
780 JLC
vs
Bessacarr

North Division

14:00
AFC Bentley
vs
Thorne Colliery
15:00
Clay Cross Town
vs
Sutton Rovers
14:00
Crowle Town Colts
vs
Collingham
15:00
Dinnington Town
vs
Renishaw
15:00
Retford United
vs
AFC Phoenix
14:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Harworth Colliery

South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Holbrook Sports
15:00
Pinxton
vs
Mickleover Reserves
14:00
Rowsley 86
vs
Underwood Villa
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Hilton Harriers

Division One Central

14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Bakewell Town
14:00
Holbrook St Michaels Development
vs
Ashland Rovers Development
15:00
South Normanton Athletic Reserves
vs
Wirksworth Ivanhoe
14:00
Woodhouse Colts
vs
Kilburn

Division One South

14:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Underwood Villa Reserves
15:00
Long Eaton United Community
vs
Clifton All Whites Reserves
15:00
Selston Reserves
vs
PMG Academy

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

14:00
Ripley Town
vs
Glapwell

Latest news

Official Statement re the current lockdown
General Official Statement re the current lockdown

The league chairman has issued the following statement

Team of the Month for October
General Team of the Month for October

Congratulations to the Central Midlands League Team of the Month for October - Sheffield FC Reserves

The Saturday Roundup - October 31st
General The Saturday Roundup - October 31st

Just seven matches remained this afternoon. Here are the details.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe