Fixtures

Saturday 12 September 2020

North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Collingham
15:00
AFC Phoenix
vs
Newark Town
15:00
Boynton Sports
vs
Clay Cross Town
15:00
Crowle Town Colts
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Renishaw
vs
Harworth Colliery
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Sutton Rovers
15:00
Thorne Colliery
vs
Retford United

South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Pinxton
15:00
Blidworth Welfare
vs
Teversal Reserves
15:00
Hilton Harriers
vs
Nottingham
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Arnold Town
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Mickleover Sports Reserves
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Holbrook Sports
15:00
Rowsley 86
vs
South Normanton Athletic
15:00
Underwood Villa
vs
Sherwood Colliery Reserves

Division One Central

15:00
Bakewell Town
vs
Ashland Rovers Development
15:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Holbrook St Michaels Development
15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Pinxton Reserves
vs
Woodhouse Colts
15:00
South Normanton Athletic Reserves
vs
Kilburn

Division One North

15:00
Bessacarr
vs
Thorne Colliery Development
15:00
Glapwell
vs
Sheffield Reserves
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Ollerton Town Reserves
15:00
Newark Town Development
vs
John Leggott College 780

Division One South

15:00
Clifton All Whites Reserves
vs
Selston Reserves
15:00
Melbourne Dynamo
vs
Heanor Town Reserves
15:00
Nottingham PMG
vs
Linby Colliery Welfare Reserves
15:00
Ripley Town
vs
Long Eaton United Community

Tuesday 15 September 2020

South Division

19:45
Arnold Town
vs
Underwood Villa
19:45
Holbrook Sports
vs
Linby Colliery Welfare
19:45
Pinxton
vs
Hilton Harriers
19:45
South Normanton Athletic
vs
Mansfield Hosiery Mills
19:45
Teversal Reserves
vs
Rowsley 86

North Division

19:45
Clay Cross Town
vs
Crowle Town Colts
19:45
Harworth Colliery
vs
AFC Phoenix
19:45
Retford United
vs
Dinnington Town

Division One North

19:45
Ollerton Town Reserves
vs
Shirebrook Soldiers

Wednesday 16 September 2020

North Division

19:45
Newark Town
vs
Renishaw

South Division

19:45
Sherwood Colliery Reserves
vs
Holbrook St Michaels

Thursday 17 September 2020

South Division

19:45
Mickleover Sports Reserves
vs
Ashland Rovers

Saturday 19 September 2020

North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Sf Josephs Rockware of Worksop
15:00
AFC Phoenix
vs
Boynton Sports
15:00
Clay Cross Town
vs
Retford United
15:00
Crowle Town Colts
vs
Dinnington Town
15:00
Renishaw
vs
Collingham
15:00
Sutton Rovers
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Thorne Colliery
vs
Harworth Colliery

Division One Central

15:00
Ashland Rovers Development
vs
South Normanton Athletic Reserves
15:00
Holbrook Sports Reserves
vs
Bakewell Town
15:00
Kilburn
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Pinxton Reserves
15:00
Woodhouse Colts
vs
Holbrook St Michaels Development

Division One North

15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Thorne Colliery Development
15:00
John Leggott College 780
vs
Sheffield Reserves
15:00
Newark Town Development
vs
Glapwell
15:00
Shirebrook Soldiers
vs
Bessacarr

South Division

15:00
Hilton Harriers
vs
Sherwood Colliery Reserves
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Arnold Town
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Mickleover Sports Reserves
15:00
Nottingham
vs
Holbrook Sports
15:00
Rowsley 86
vs
Ashland Rovers
15:00
South Normanton Athletic
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Teversal Reserves
vs
Pinxton
15:00
Underwood Villa
vs
Blidworth Welfare

Division One South

15:00
Long Eaton United Community
vs
Linby Colliery Welfare Reserves
15:00
Nottingham PMG
vs
Clifton All Whites Reserves
15:00
Ripley Town
vs
Underwood Villa Reserves
15:00
Selston Reserves
vs
Melbourne Dynamo

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
Ollerton Town Reserves
vs
Heanor Town Reserves

Tuesday 22 September 2020

South Division

19:45
Blidworth Welfare
vs
Nottingham

Wednesday 23 September 2020

Division One South

19:45
Heanor Town Reserves
vs
Selston Reserves

Saturday 26 September 2020

South Division

15:00
Arnold Town
vs
Teversal Reserves
15:00
Ashland Rovers
vs
Hilton Harriers
15:00
Blidworth Welfare
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Holbrook Sports
vs
Rowsley 86
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Nottingham
15:00
Mickleover Sports Reserves
vs
Underwood Villa
15:00
Pinxton
vs
Mickleover Sports Reserves
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
South Normanton Athletic

Division One Central

15:00
Bakewell Town
vs
Pinxton Reserves
15:00
Kilburn
vs
Ashland Rovers Development
15:00
South Normanton Athletic Reserves
vs
Holbrook St Michaels Development
15:00
Woodhouse Colts
vs
Holbrook Sports Reserves

Division One North

15:00
Bessacarr
vs
Newark Town Development
15:00
Glapwell
vs
Harworth Colliery Reserves
15:00
Sheffield Reserves
vs
Ollerton Town Reserves
15:00
Thorne Colliery Development
vs
Shirebrook Soldiers

North Division

15:00
Boynton Sports
vs
AFC Phoenix
15:00
Clay Cross Town
vs
Thorne Colliery
15:00
Harworth Colliery
vs
Staveley MW Reserves
15:00
Newark Town
vs
AFC Bentley
15:00
Retford United
vs
Renishaw
15:00
Sf Josephs Rockware of Worksop
vs
Dinnington Town
15:00
Sutton Rovers
vs
Crowle Town Colts

Division One South

15:00
Heanor Town Reserves
vs
Nottingham PMG
15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Ripley Town
15:00
Melbourne Dynamo
vs
Clifton All Whites Reserves
15:00
Underwood Villa Reserves
vs
Long Eaton United Community

Presidents Cup 20-21 - Group Stage

15:00
John Leggott College 780
vs
Wirksworth Ivanhoe

Wednesday 30 September 2020

North Division

19:45
Collingham
vs
Thorne Colliery

Latest news

Season 2020-21 Constitution
General Season 2020-21 Constitution

The proposed constitution of the Central Midlands League is as follows

Extra division for the CMFL.
General Extra division for the CMFL.

The Central Midlands Football League will, in the coming season, have an extra division.

A productive summer for Wirksworth Ivanhoe
General A productive summer for Wirksworth Ivanhoe

The Derbyshire club took positive action to ensure their survival.

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe