Fixtures

Tuesday 2 November 2021

Abacus Lighting Floodlit Cup 21-22 - Round One

19:45
Clay Cross Town
vs
Retford FC Development

Friday 5 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

19:45
Harworth Colliery
vs
St Joseph's Rockware of Worksop

Saturday 6 November 2021

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE CENTRAL

15:00
Ashland Rovers Reserves
vs
South Normanton Athletic Reserves
14:00
Bakewell Town
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Mansfield Hosiery Mills Reserves
vs
Blidworth Welfare Reserves
14:00
Woodhouse Colts
vs
Holbrook St Michaels Reserves

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE NORTH

14:00
Bessacarr
vs
Harworth Colliery Reserves
14:00
Dearne & District Development
vs
Bottesford Town Development
15:00
Ollerton Town Reserves
vs
780 JLC
15:00
Retford FC Development
vs
Club Thorne Colliery Development

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

15:00
Blidworth Welfare
vs
Long Eaton United Community
14:00
Hilton Harriers
vs
Sherwood Colliery Reserves
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Ashland Rovers
15:00
Mickleover Reserves
vs
Arnold Town
14:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Pinxton
14:00
Rowsley 86
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
South Normanton Athletic
vs
Linby Colliery Welfare
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Teversal Reserves

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE SOUTH

15:00
Carlton Town B
vs
Ballers
15:00
Linby Colliery Reserves
vs
Melbourne Dynamo
15:00
Pass Move Grin Academy
vs
Derby Singh Brothers

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

15:00
Club Thorne Colliery
vs
Dinnington Town
14:00
Kiveton Miners Welfare
vs
AFC Phoenix
15:00
Newark Town
vs
Glapwell
15:00
Retford United
vs
Clay Cross Town
15:00
Sheffield Reserves
vs
Dearne and District

Lincolnshire FA Junior Cup 21-22 - Round Three

13:30
Crowle Colts
vs
Park United

Tuesday 9 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

19:45
Askern Miners
vs
Club Thorne Colliery
19:45
Clay Cross Town
vs
Sutton Rovers
19:45
Dinnington Town
vs
Staveley Miners Welfare Reserves

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

19:45
Long Eaton United Community
vs
Wirksworth Ivanhoe

Abacus Lighting Floodlit Cup 21-22 - Round One

19:45
Harworth Colliery
vs
Heanor Town Reserves

Wednesday 10 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

19:45
Ashland Rovers
vs
Nottingham

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

19:45
Collingham
vs
Crowle Colts

Saturday 13 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

15:00
Arnold Town
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Ashland Rovers
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Blidworth Welfare
vs
Pinxton
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Rowsley 86
15:00
Long Eaton United Community
vs
Nottingham
15:00
Mickleover Reserves
vs
South Normanton Athletic
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Teversal Reserves
vs
Hilton Harriers

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

15:00
Askern Miners
vs
AFC Bentley
15:00
Clay Cross Town
vs
Dearne and District
14:00
Glapwell
vs
Harworth Colliery
14:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Collingham
15:00
Retford United
vs
Newark Town
14:00
St Joseph's Rockware of Worksop
vs
Club Thorne Colliery
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
Crowle Colts
14:00
Sutton Rovers
vs
Dinnington Town

President's Cup 21-22 - Group Stage

14:00
Bakewell Town
vs
Woodhouse Colts
14:00
Bessacarr
vs
Carlton Town B
14:00
Bottesford Town Development
vs
Ballers
14:00
Castle Donington
vs
Ollerton Town Reserves
14:00
Club Thorne Colliery Development
vs
Kilburn
14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Retford FC Development
14:00
Dearne & District Development
vs
Blidworth Welfare Reserves
14:00
Edwalton Cavaliers
vs
780 JLC
14:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Derby Singh Brothers
14:00
Melbourne Dynamo
vs
Holbrook St Michaels Reserves
14:00
Newark Town Development
vs
Mansfield Hosiery Mills Reserves
14:00
South Normanton Athletic Reserves
vs
Pass Move Grin Academy

Sheffield & Hallam Association Cup - Round Three

13:00
Sheffield Reserves
vs
Yorkshire Main

Tuesday 16 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

19:45
Clay Cross Town
vs
Crowle Colts
19:45
Harworth Colliery
vs
Dearne and District

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE CENTRAL

19:45
Mansfield Hosiery Mills Reserves
vs
Holbrook St Michaels Reserves

Wednesday 17 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

19:45
Collingham
vs
AFC Phoenix

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE SOUTH

19:45
Heanor Town Reserves
vs
Derby Singh Brothers

Saturday 20 November 2021

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE NORTH

14:00
780 JLC
vs
Retford FC Development
14:00
Bessacarr
vs
Bottesford Town Development

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

14:00
AFC Phoenix
vs
Dinnington Town
15:00
Club Thorne Colliery
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
14:00
Dearne and District
vs
Crowle Colts
14:00
Glapwell
vs
Sutton Rovers
14:00
Kiveton Miners Welfare
vs
St Joseph's Rockware of Worksop
15:00
Sheffield Reserves
vs
AFC Bentley

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE SOUTH

14:00
Ballers
P - P
Carlton Town B
14:00
Melbourne Dynamo
vs
Heanor Town Reserves
14:00
Pass Move Grin Academy
P - P
Linby Colliery Reserves

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE CENTRAL

14:00
Blidworth Welfare Reserves
vs
Cromford & Wirksworth Town
14:00
Holbrook St Michaels Reserves
vs
Ashland Rovers Reserves
14:00
Woodhouse Colts
P - P
Bakewell Town

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

15:00
Hilton Harriers
vs
Pinxton
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Nottingham
vs
Mickleover Reserves
15:00
South Normanton Athletic
vs
Rowsley 86

Nottinghamshire FA Senior Trophy - Round One

13:00
AFC Rufford
vs
Mansfield Hosiery Mills
13:00
Ashland Rovers
vs
Basford United Under 21
13:00
Bilborough Town
vs
PMG Academy
13:00
Carlton Town B
vs
Newark Town Development
13:00
Collingham
vs
Phoenix Inham Reserves
13:00
FC Sez
vs
Linby Colliery Welfare
13:00
Keyworth United
vs
Sherwood Colliery Reserves
13:00
Kirton Brickworks
vs
Teversal Reserves
13:00
Newark Town
vs
Clifton Development
13:00
Nottingham
vs
Retford United
13:00
Ravenshead FC
vs
Woodhouse Colts
13:00
West Bridgford AFC
vs
Arnold Town

President's Cup 21-22 - Group Stage

14:00
Ripley Town
vs
Castle Donington

Tuesday 23 November 2021

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE CENTRAL

19:45
Blidworth Welfare Reserves
vs
South Normanton Athletic Reserves

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE SOUTH

19:45
Carlton Town B
vs
Ripley Town

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

19:45
Mickleover Reserves
vs
Mansfield Hosiery Mills
19:45
Sherwood Colliery Reserves
vs
Linby Colliery Welfare
19:45
Teversal Reserves
vs
Nottingham

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

19:45
Sheffield Reserves
vs
Newark Town

Saturday 27 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER NORTH DIVISION

14:00
AFC Bentley
vs
Collingham
15:00
Askern Miners
vs
Retford United
15:00
Clay Cross Town
vs
Newark Town
15:00
Club Thorne Colliery
vs
Kiveton Miners Welfare
15:00
Crowle Colts
vs
AFC Phoenix
15:00
Dinnington Town
vs
Dearne and District
15:00
Harworth Colliery
vs
Glapwell
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
Sheffield Reserves

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE CENTRAL

15:00
Ashland Rovers Reserves
vs
Cromford & Wirksworth Town
14:00
Kilburn
vs
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
Mansfield Hosiery Mills Reserves
vs
Woodhouse Colts

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE NORTH

14:00
Bessacarr
vs
Ollerton Town Reserves
15:00
Bottesford Town Development
vs
780 JLC
14:00
Dearne & District Development
vs
Club Thorne Colliery Development
15:00
Newark Town Development
vs
Harworth Colliery Reserves

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

15:00
Blidworth Welfare
vs
Ashland Rovers
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Arnold Town
15:00
Mickleover Reserves
vs
Mickleover Royal British Legion
14:00
Nottingham
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Pinxton
vs
Wirksworth Ivanhoe
14:00
Rowsley 86
vs
Hilton Harriers
15:00
Sherwood Colliery Reserves
vs
Long Eaton United Community
15:00
Teversal Reserves
vs
South Normanton Athletic

MACRON STORE NOTTINGHAM DIVISION ONE SOUTH

14:00
Castle Donington
vs
Carlton Town B
14:00
Melbourne Dynamo
vs
Derby Singh Brothers
14:00
Pass Move Grin Academy
vs
Ballers

Tuesday 30 November 2021

BLACK DRAGON BADGES PREMIER SOUTH DIVISION

19:45
Arnold Town
vs
Pinxton
19:45
Long Eaton United Community
vs
Hilton Harriers

Latest news

The Weekly Roundup for October 23rd
General The Weekly Roundup for October 23rd

The week's CML matches reviewed.

The Weekly CML Roundup for October 16th
General The Weekly CML Roundup for October 16th

All the results and almost all the scorers from the week's matches

The Weekly Roundup for October 9th
General The Weekly Roundup for October 9th

All the news from the week's matches in the Central Midlands

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe