Fixtures

Filter by team

Friday 2 September 2022

Black Dragon South Division

19:45
Clay Cross Town
vs
Mansfield Hosiery Mills

Black Dragon North Division

19:45
Collingham
vs
Harworth Colliery

Saturday 3 September 2022

Black Dragon North Division

15:00
AFC Phoenix
vs
Hatfield Town
15:00
Club Thorne Colliery
vs
SJR Worksop
15:00
Dearne and District
vs
Yorkshire Main
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
Bakewell Town
15:00
AFC Bentley
vs
Retford United

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Ashland Rovers Reserves
vs
Ollerton Town Development
15:00
Clipstone Reserves
vs
Teversal Reserves
15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Woodhouse Colts
15:00
Long Bennington
vs
Blidworth Welfare Reserves
15:00
Nottingham Reserves
vs
Mansfield Hosiery Mils Reserves
15:00
AFC Normanton
vs
RHP Newark

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Bottesford Town Development
vs
Retford Development
15:00
Crowle Colts Development
vs
Doncaster Elite
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
780 JLC
15:00
North of England Academy
vs
Dearne & District Development
15:00
Sheffield Development
vs
Hatfield Town Development

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Castle Donington
vs
South Normanton Ath Reserves
15:00
Kilburn
vs
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
Melbourne Dynamo
vs
Holbrook Angels
15:00
Mickleover RBL Reserves
vs
Mayfield

Black Dragon South Division

15:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Derby Singh Brothers
vs
Arnold Town
15:00
Graham Street Prims
vs
Wirksworth Ivanhoe
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Nottingham
15:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Pinxton
15:00
Teversal
vs
South Normanton Athletic

Tuesday 6 September 2022

Black Dragon South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Ashland Rovers

Wednesday 7 September 2022

Black Dragon North Division

19:45
Dinnington Town
vs
Glapwell

Friday 9 September 2022

Black Dragon South Division

22:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
Mickleover Royal British Legion

Saturday 10 September 2022

Black Dragon North Division

15:00
AFC Phoenix
vs
Dearne and District
15:00
Dearne and District
vs
AFC Phoenix
15:00
Dinnington Town
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
15:00
Glapwell
vs
SJR Worksop
15:00
Hatfield Town
vs
Yorkshire Main
15:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Collingham

Black Dragon South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Nottingham
15:00
Graham Street Prims
vs
Derby Singh Brothers
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Clay Cross Town
15:00
Pinxton
vs
Teversal
15:00
South Normanton Athletic
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Holbrook St Michaels

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Castle Donington
vs
Melbourne Dynamo
15:00
Heanor Town Reserves
vs
Holbrook Angels
15:00
Holbrook St Michaels Reserves
vs
Little Eaton
15:00
Mickleover RBL Reserves
vs
South Normanton Ath Reserves
15:00
Belper United Reserves
vs
Mayfield

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Doncaster Elite
vs
Dearne & District Development
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Hatfield Town Development
15:00
North of England Academy
vs
Retford Development
15:00
Worksop Town Reserves
vs
Bottesford Town Development
15:00
780 JLC
vs
Sheffield Development

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Long Bennington
vs
Mansfield Hosiery Mils Reserves
15:00
Nottingham Reserves
vs
AFC Normanton
15:00
Ollerton Town Development
vs
Clipstone Reserves
15:00
RHP Newark
vs
Ashland Rovers Reserves
15:00
Teversal Reserves
vs
Linby Colliery Welfare Reserves

Tuesday 13 September 2022

Black Dragon South Division

19:45
Arnold Town
vs
Mickleover Reserves

Wednesday 14 September 2022

Black Dragon North Division

19:45
Club Thorne Colliery
vs
Collingham
19:45
Retford United
vs
Hatfield Town

Thursday 15 September 2022

Macron Store Nottingham Division One (North)

19:45
Retford Development
vs
Crowle Colts Development

Friday 16 September 2022

Black Dragon North Division

19:45
Dearne and District
vs
Kiveton Miners Welfare

Saturday 17 September 2022

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Ashland Rovers Reserves
vs
Nottingham Reserves
15:00
Clipstone Reserves
vs
RHP Newark
15:00
Mansfield Hosiery Mils Reserves
vs
Ollerton Town Development
15:00
Teversal Reserves
vs
Blidworth Welfare Reserves
15:00
Woodhouse Colts
vs
Long Bennington
15:00
AFC Normanton
vs
Linby Colliery Welfare Reserves

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Bottesford Town Development
vs
Sheffield Development
15:00
Dearne & District Development
vs
780 JLC
15:00
Doncaster Elite
vs
Worksop Town Reserves
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Crowle Colts Development
15:00
North of England Academy
vs
Hatfield Town Development

Black Dragon North Division

15:00
Hatfield Town
vs
Bakewell Town
15:00
Retford United
vs
Glapwell
15:00
SJR Worksop
vs
Collingham
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
AFC Phoenix
15:00
Yorkshire Main
vs
Dinnington Town

Black Dragon South Division

15:00
Holbrook St Michaels
vs
South Normanton Athletic
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Ashland Rovers
15:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Derby Singh Brothers
15:00
Mickleover Reserves
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Nottingham
vs
Graham Street Prims
15:00
Arnold Town
vs
Teversal

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Kilburn
vs
Holbrook Angels
15:00
Little Eaton
vs
Mayfield
15:00
Melbourne Dynamo
vs
Belper United Reserves
15:00
Mickleover RBL Reserves
vs
Castle Donington
15:00
Rowsley 86
vs
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
South Normanton Ath Reserves
vs
Heanor Town Reserves
15:00
Belper United Reserves
vs
Melbourne Dynamo

Tuesday 20 September 2022

Black Dragon South Division

19:45
Clay Cross Town
vs
Mickleover Royal British Legion

Black Dragon North Division

19:45
Hatfield Town
vs
AFC Phoenix

Macron Store Nottingham Division One (North)

19:45
Sheffield Development
vs
Retford Development

Saturday 24 September 2022

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Ashland Rovers Reserves
vs
AFC Normanton
15:00
Blidworth Welfare Reserves
vs
Long Bennington
15:00
Mansfield Hosiery Mils Reserves
vs
Clipstone Reserves
15:00
Nottingham Reserves
vs
Woodhouse Colts
15:00
Ollerton Town Development
vs
Long Bennington
15:00
RHP Newark
vs
Teversal Reserves

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Bottesford Town Development
vs
North of England Academy
15:00
Crowle Colts Development
vs
Bessacarr
15:00
Dearne & District Development
vs
Harworth Colliery Reserves
15:00
Doncaster Elite
vs
Sheffield Development
15:00
Retford Development
vs
780 JLC
15:00
Worksop Town Reserves
vs
Hatfield Town Development

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Heanor Town Reserves
vs
Melbourne Dynamo
15:00
Holbrook St Michaels Reserves
vs
Castle Donington
15:00
Little Eaton
vs
Mickleover RBL Reserves
15:00
Mayfield
vs
South Normanton Ath Reserves
15:00
Belper United Reserves
vs
Kilburn

Friday 30 September 2022

Black Dragon North Division

19:45
Hatfield Town
vs
Harworth Colliery

Latest news

Wirksworth Ivanhoe Charity Match
General Wirksworth Ivanhoe Charity Match

Wirksworth Ivanhoe are holding a charity match at Matlock Town’s Causeway Lane ground on Mon 15th August, 7:45pm.

The first CML roundup of the season.
General The first CML roundup of the season.

All the results and scorers from the opening day of the 2022-23 season

The Central Midlands League Pre-season Roundup
General The Central Midlands League Pre-season Roundup

A roundup of the changes ahead of the new season

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe