Fixtures

Wednesday 8 February 2023

Abacus Lighting Floodlit Cup 22-23 - Quarter Final

19:45
Club Thorne Colliery
vs
Retford United
19:45
South Normanton Athletic
vs
Dinnington Town

Friday 10 February 2023

Buckingham Insurance League Cup 22-23 - Round Three

19:45
Collingham
vs
Clay Cross Town

Saturday 11 February 2023

Black Dragon North Division

14:00
AFC Bentley
vs
Yorkshire Main
14:00
Bakewell Town
vs
Kiveton Miners Welfare
14:00
Dearne and District
vs
Dinnington Town
15:00
Harworth Colliery
vs
Club Thorne Colliery
14:00
Hatfield Town
vs
Glapwell

Macron Store Nottingham Division One (East)

14:00
AFC Normanton
vs
Teversal Reserves
14:00
Long Bennington
P - P
Mansfield Hosiery Mils Reserves
14:00
Ollerton Town Development
P - P
Linby Colliery Welfare Reserves
15:00
RHP Newark
vs
Blidworth Welfare Reserves

Black Dragon South Division

14:00
Arnold Town
vs
Holbrook St Michaels
14:00
Ashland Rovers
vs
Derby Singh Brothers
14:00
Mickleover Royal British Legion
P - P
Arnold Town
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Arnold Town

Macron Store Nottingham Division One (West)

14:00
Belper United Reserves
P - P
South Normanton Ath Reserves
14:00
Kilburn
vs
Little Eaton
14:00
Mayfield
vs
Holbrook St Michaels Reserves
14:00
Melbourne Dynamo
vs
Heanor Town Reserves

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
Bessacarr
vs
Hatfield Town Development
15:00
Bottesford Town Development
vs
Crowle Colts Development
14:00
Elite AFC
vs
Dearne & District Development
14:00
North of England Academy
vs
780 JLC

Macron Store Nottingham Division One Cup 22-23 - Round Two

TBC
Castle Donington
vs
Worksop Town Reserves
14:00
Woodhouse Colts
vs
Ashland Rovers Reserves

Buckingham Insurance League Cup 22-23 - Round Three

14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Wirksworth Ivanhoe
14:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Rowsley 86
14:00
Nottingham
vs
Retford Development
14:00
SJR Worksop
vs
Holbrook Angels
15:00
Teversal
vs
Mansfield Hosiery Mills

Tuesday 14 February 2023

Black Dragon South Division

19:45
Ashland Rovers
vs
Wirksworth Ivanhoe
19:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
Graham Street Prims
19:45
Mickleover Reserves
vs
South Normanton Athletic
19:45
Pinxton
vs
Holbrook St Michaels

Macron Store Nottingham Division One (East)

19:45
Ollerton Town Development
vs
AFC Normanton

Wednesday 15 February 2023

Black Dragon South Division

19:45
Graham Street Prims
vs
Derby Singh Brothers

Macron Store Nottingham Division One (North)

19:45
Sheffield Development
vs
Crowle Colts Development

Saturday 18 February 2023

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
780 JLC
vs
Sheffield Development
14:00
Hatfield Town Development
vs
Elite AFC
15:00
North of England Academy
vs
Crowle Colts Development
14:00
Retford Development
vs
Bottesford Town Development
14:00
Worksop Town Reserves
vs
Bessacarr

Black Dragon South Division

14:00
Ashland Rovers
vs
Mickleover Royal British Legion
15:00
Clay Cross Town
vs
Graham Street Prims
14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Mansfield Hosiery Mills
14:00
Derby Singh Brothers
vs
Nottingham
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Teversal
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Mickleover Reserves

Black Dragon North Division

15:00
Bakewell Town
vs
Collingham
14:00
Dearne and District
vs
AFC Bentley
14:00
Glapwell
vs
AFC Phoenix
14:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
14:00
SJR Worksop
vs
Hatfield Town
14:00
Yorkshire Main
vs
Harworth Colliery

Macron Store Nottingham Division One (West)

14:00
Belper United Reserves
vs
Castle Donington
15:00
Holbrook Angels
vs
Melbourne Dynamo
14:00
Mayfield
vs
Little Eaton
14:00
Mickleover RBL Reserves
vs
South Normanton Ath Reserves

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Blidworth Welfare Reserves
vs
Ollerton Town Development
14:00
Clipstone Reserves
P - P
Linby Colliery Welfare Reserves
14:00
Mansfield Hosiery Mils Reserves
vs
Long Bennington
15:00
Woodhouse Colts
vs
Teversal Reserves

Buckingham Insurance League Cup 22-23 - Round Three

14:00
Clipstone Reserves
vs
Dinnington Town

Tuesday 21 February 2023

Black Dragon South Division

19:45
Arnold Town
vs
Mickleover Royal British Legion
19:45
Mickleover Reserves
vs
Wirksworth Ivanhoe

Black Dragon North Division

19:45
Collingham
vs
Yorkshire Main

Macron Store Nottingham Division One (East)

19:45
Teversal Reserves
P - P
Clipstone Reserves

Wednesday 22 February 2023

Black Dragon North Division

19:45
Club Thorne Colliery
vs
Dinnington Town
19:45
Retford United
vs
Kiveton Miners Welfare

Macron Store Nottingham Division One (West)

19:45
Heanor Town Reserves
vs
Holbrook St Michaels Reserves

Black Dragon South Division

19:45
South Normanton Athletic
vs
Clay Cross Town

Saturday 25 February 2023

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
780 JLC
vs
Retford Development
14:00
Bessacarr
vs
Crowle Colts Development
15:00
Bottesford Town Development
vs
North of England Academy
14:00
Dearne & District Development
vs
Hatfield Town Development
14:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Worksop Town Reserves
15:00
Sheffield Development
vs
Elite AFC

Black Dragon North Division

14:00
AFC Bentley
vs
SJR Worksop
14:00
AFC Phoenix
vs
Yorkshire Main
14:00
Bakewell Town
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
14:00
Glapwell
vs
Retford United
15:00
Hatfield Town
vs
Kiveton Miners Welfare

Macron Store Nottingham Division One (East)

14:00
Clipstone Reserves
vs
Blidworth Welfare Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Long Bennington
15:00
RHP Newark
vs
Ollerton Town Development
14:00
Teversal Reserves
vs
Mansfield Hosiery Mils Reserves
14:00
Woodhouse Colts
vs
AFC Normanton

Black Dragon South Division

14:00
Derby Singh Brothers
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Graham Street Prims
vs
Mickleover Reserves
14:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Ashland Rovers
14:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Pinxton
vs
Teversal
14:00
South Normanton Athletic
vs
Linby Colliery Welfare
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Nottingham

Macron Store Nottingham Division One (West)

14:00
Holbrook St Michaels Reserves
vs
Kilburn
14:00
Mayfield
vs
Holbrook Angels
14:00
Melbourne Dynamo
vs
Castle Donington
14:00
Rowsley 86
vs
Mickleover RBL Reserves

Tuesday 28 February 2023

Macron Store Nottingham Division One (East)

19:45
Ollerton Town Development
vs
Woodhouse Colts

Black Dragon South Division

19:45
Pinxton
vs
Cromford & Wirksworth Town
19:45
South Normanton Athletic
vs
Derby Singh Brothers

Latest news

Central Midlands League Team of the Month
General Central Midlands League Team of the Month

January's Team of the Month are Elite AFC

CML Roundup for February 4th
General CML Roundup for February 4th

All the details from Saturday's matches in one place - on the league website

Division One League Cup Draw
General Division One League Cup Draw

The draw for Round Three of the macron Store Nottingham Division One Cup is as follows

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe