Fixtures

Saturday 1 April 2023

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
780 JLC
vs
Elite AFC
15:00
Bottesford Town Development
vs
Sheffield Development
15:00
Crowle Colts Development
vs
North of England Academy
15:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Bessacarr
15:00
Worksop Town Reserves
vs
Dearne & District Development

Black Dragon South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Graham Street Prims
15:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Clay Cross Town
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Derby Singh Brothers
15:00
Nottingham
vs
Mickleover Reserves
15:00
Teversal
vs
Pinxton

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Castle Donington
vs
Kilburn
15:00
Heanor Town Reserves
vs
South Normanton Ath Reserves
15:00
Holbrook Angels
vs
Mickleover RBL Reserves
15:00
Little Eaton
vs
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
Mayfield
vs
Melbourne Dynamo
15:00
Rowsley 86
vs
Belper United Reserves

Black Dragon North Division

15:00
Dearne and District
vs
Bakewell Town
15:00
Dinnington Town
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
15:00
Glapwell
vs
Harworth Colliery
15:00
Hatfield Town
vs
AFC Bentley
15:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Club Thorne Colliery
15:00
Yorkshire Main
vs
Collingham

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Mansfield Hosiery Mils Reserves
vs
Blidworth Welfare Reserves
15:00
Ollerton Town Development
vs
Long Bennington
15:00
RHP Newark
vs
AFC Normanton
15:00
Teversal Reserves
vs
Ashland Rovers Reserves

Tuesday 4 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
Clay Cross Town
vs
Ashland Rovers
19:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
Arnold Town
19:45
Mickleover Reserves
vs
Mickleover Royal British Legion

Black Dragon North Division

19:45
Club Thorne Colliery
vs
Harworth Colliery
19:45
Collingham
vs
SJR Worksop

Macron Store Nottingham Division One (West)

19:45
South Normanton Ath Reserves
vs
Little Eaton

Macron Store Nottingham Division One (East)

19:45
Teversal Reserves
vs
Blidworth Welfare Reserves

Wednesday 5 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
South Normanton Athletic
vs
Cromford & Wirksworth Town

Black Dragon North Division

19:45
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
AFC Bentley

Saturday 8 April 2023

Black Dragon North Division

15:00
AFC Phoenix
vs
AFC Bentley
15:00
Bakewell Town
vs
Yorkshire Main
15:00
Collingham
vs
Hatfield Town
15:00
Glapwell
vs
Kiveton Miners Welfare
15:00
Retford United
vs
Dinnington Town
15:00
SJR Worksop
vs
Harworth Colliery

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Belper United Reserves
vs
Kilburn
15:00
Castle Donington
vs
Holbrook St Michaels Reserves
15:00
Holbrook Angels
vs
Heanor Town Reserves
15:00
Melbourne Dynamo
vs
Little Eaton
15:00
Rowsley 86
vs
South Normanton Ath Reserves

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Dearne & District Development
vs
North of England Academy
15:00
Hatfield Town Development
vs
Crowle Colts Development
15:00
Retford Development
vs
Bessacarr
15:00
Sheffield Development
vs
Bottesford Town Development
15:00
Worksop Town Reserves
vs
Harworth Colliery Reserves

Black Dragon South Division

14:00
Derby Singh Brothers
vs
Teversal
15:00
Graham Street Prims
vs
Ashland Rovers
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Linby Colliery Welfare
15:00
Mickleover Royal British Legion
vs
South Normanton Athletic
15:00
Nottingham
vs
Clay Cross Town
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Cromford & Wirksworth Town

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Linby Colliery Welfare Reserves
vs
Ashland Rovers Reserves
15:00
Mansfield Hosiery Mils Reserves
vs
AFC Normanton
15:00
Teversal Reserves
vs
RHP Newark

Tuesday 11 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
Ashland Rovers
vs
Teversal
19:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
South Normanton Athletic
19:45
Mickleover Reserves
vs
Arnold Town

Black Dragon North Division

19:45
Harworth Colliery
vs
Glapwell

Macron Store Nottingham Division One (West)

19:45
Heanor Town Reserves
vs
Little Eaton
19:45
South Normanton Ath Reserves
vs
Castle Donington

Macron Store Nottingham Division One (North)

19:45
Sheffield Development
vs
North of England Academy

Wednesday 12 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
Pinxton
vs
Wirksworth Ivanhoe

Saturday 15 April 2023

Black Dragon North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Kiveton Miners Welfare
15:00
Dearne and District
vs
Collingham
15:00
Glapwell
vs
Bakewell Town
15:00
Harworth Colliery
vs
SJR Worksop
15:00
Yorkshire Main
vs
Staveley Miners Welfare Reserves

Black Dragon South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Mickleover Reserves
15:00
Derby Singh Brothers
vs
Pinxton
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Clay Cross Town
15:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Nottingham
vs
Teversal
15:00
South Normanton Athletic
vs
Wirksworth Ivanhoe

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Castle Donington
vs
Rowsley 86
15:00
Little Eaton
vs
Holbrook Angels
15:00
Mickleover RBL Reserves
vs
Melbourne Dynamo

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Crowle Colts Development
vs
Elite AFC
15:00
Hatfield Town Development
vs
Dearne & District Development
15:00
North of England Academy
vs
Worksop Town Reserves

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Teversal Reserves
vs
Ollerton Town Development

Tuesday 18 April 2023

Black Dragon North Division

19:45
Collingham
vs
Bakewell Town
18:45
Glapwell
vs
Dinnington Town

Black Dragon South Division

18:45
Holbrook St Michaels
vs
Derby Singh Brothers
19:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
Linby Colliery Welfare
19:45
Pinxton
vs
Clay Cross Town
19:45
Teversal
vs
Mickleover Reserves
18:45
Wirksworth Ivanhoe
vs
Graham Street Prims

Macron Store Nottingham Division One (North)

19:45
Worksop Town Reserves
vs
Sheffield Development

Friday 21 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
Mansfield Hosiery Mills
vs
Mickleover Royal British Legion

Saturday 22 April 2023

Black Dragon North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Club Thorne Colliery
15:00
Bakewell Town
vs
AFC Bentley
15:00
Glapwell
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
15:00
Harworth Colliery
vs
Hatfield Town
15:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Collingham
15:00
Yorkshire Main
vs
SJR Worksop

Black Dragon South Division

15:00
Clay Cross Town
vs
Derby Singh Brothers
15:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Holbrook St Michaels
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Mickleover Royal British Legion
15:00
Pinxton
vs
Graham Street Prims
15:00
South Normanton Athletic
vs
Mickleover Reserves
15:00
Teversal
vs
Arnold Town
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Ashland Rovers

Macron Store Nottingham Division One (North)

15:00
Dearne & District Development
vs
Retford Development
15:00
Hatfield Town Development
vs
Worksop Town Reserves
15:00
North of England Academy
vs
Elite AFC

Macron Store Nottingham Division One (West)

15:00
Holbrook Angels
vs
Rowsley 86
15:00
Holbrook St Michaels Reserves
vs
Heanor Town Reserves
15:00
Mayfield
vs
Castle Donington
15:00
Mickleover RBL Reserves
vs
Little Eaton

Tuesday 25 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
Arnold Town
vs
Nottingham
18:45
Ashland Rovers
vs
Linby Colliery Welfare
18:45
Holbrook St Michaels
vs
Clay Cross Town
19:45
Teversal
vs
Mickleover Royal British Legion
18:45
Wirksworth Ivanhoe
vs
Mansfield Hosiery Mills

Black Dragon North Division

19:45
Collingham
vs
Club Thorne Colliery
19:45
Harworth Colliery
vs
Bakewell Town
18:45
SJR Worksop
vs
AFC Bentley

Friday 28 April 2023

Black Dragon South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
Graham Street Prims

Saturday 29 April 2023

Black Dragon North Division

15:00
AFC Bentley
vs
Dearne and District
15:00
Bakewell Town
vs
Club Thorne Colliery
15:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Hatfield Town
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
SJR Worksop
15:00
Yorkshire Main
vs
Glapwell

Black Dragon South Division

15:00
Derby Singh Brothers
vs
Clay Cross Town
15:00
Holbrook St Michaels
vs
Arnold Town
15:00
Linby Colliery Welfare
vs
Nottingham
15:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Mansfield Hosiery Mills
15:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Teversal

Latest news

Central Midlands League Team of the Month
General Central Midlands League Team of the Month

January's Team of the Month are Elite AFC

CML Roundup for February 4th
General CML Roundup for February 4th

All the details from Saturday's matches in one place - on the league website

Division One League Cup Draw
General Division One League Cup Draw

The draw for Round Three of the macron Store Nottingham Division One Cup is as follows

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe