Fixtures

Saturday 3 December 2022

Black Dragon North Division

13:30
AFC Bentley
vs
Hatfield Town
14:00
AFC Phoenix
vs
Dinnington Town
15:00
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
Harworth Colliery

Macron Store Nottingham Division One (East)

14:00
AFC Normanton
P - P
Mansfield Hosiery Mils Reserves
15:00
Blidworth Welfare Reserves
vs
Teversal Reserves
14:00
Long Bennington
vs
Ashland Rovers Reserves
15:00
RHP Newark
vs
Woodhouse Colts

Black Dragon South Division

15:00
Ashland Rovers
vs
Cromford & Wirksworth Town
15:00
Clay Cross Town
vs
South Normanton Athletic
14:00
Graham Street Prims
vs
Mickleover Royal British Legion
14:00
Nottingham
vs
Pinxton
15:00
Teversal
vs
Wirksworth Ivanhoe

Macron Store Nottingham Division One (West)

13:00
Belper United Reserves
vs
Heanor Town Reserves
14:00
Castle Donington
vs
South Normanton Ath Reserves
14:00
Holbrook Angels
vs
Little Eaton
14:00
Mickleover RBL Reserves
P - P
Holbrook St Michaels Reserves
14:00
Rowsley 86
vs
Kilburn

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
Bessacarr
vs
Elite AFC
14:00
Crowle Colts Development
vs
780 JLC
14:00
Harworth Colliery Reserves
vs
Retford Development
14:00
Hatfield Town Development
vs
Bottesford Town Development
15:00
Sheffield Development
vs
Dearne & District Development

Derbyshire FA Divisional Cup North 22-23 - Quarter Final

13:30
AFC Normanton
vs
Whaley Bridge Athletic
13:30
Glapwell
vs
Bakewell Town

Notts FA Senior Trophy 22-23 - Round Three

14:00
Arnold Town
vs
Linby Colliery Welfare
14:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Keyworth United
14:00
Retford United
P - P
Awsworth Villa

Staffordshire FA Challenge Cup 22-23 - Quarter Final

14:00
Cannock United
vs
Mayfield

West Riding County FA Challenge Cup - Round Two

14:00
Club Thorne Colliery
vs
Ripon City

Derbyshire FA Divisional Cup South 22-23 - Quarter Final

13:30
Derby Singh Brothers
vs
Ashbourne Reserves
13:30
Gresley Rovers Reserves
vs
Holbrook St Michaels
13:30
Melbourne Dynamo
vs
Mickleover Reserves

Tuesday 6 December 2022

Abacus Lighting Floodlit Cup 22-23 - Round Two

19:45
Mickleover Reserves
vs
Ashland Rovers
19:45
Teversal
vs
Club Thorne Colliery
19:45
Woodhouse Colts
vs
Arnold Town

Wednesday 7 December 2022

Abacus Lighting Floodlit Cup 22-23 - Round Two

19:45
Dinnington Town
vs
Clipstone Reserves
19:45
Heanor Town Reserves
vs
South Normanton Athletic
19:45
Retford United
vs
Clay Cross Town

Sheffield and Hallamshire FA Senior Cup 22-23 - Round Two

19:30
Yorkshire Main
vs
Sheffield FC

Saturday 10 December 2022

Macron Store Nottingham Division One (East)

14:00
AFC Normanton
vs
Long Bennington
14:00
Ollerton Town Development
vs
Clipstone Reserves
15:00
Teversal Reserves
vs
Ashland Rovers Reserves
14:00
Woodhouse Colts
vs
Linby Colliery Welfare Reserves

Black Dragon North Division

14:00
AFC Phoenix
vs
Dearne and District
14:00
Bakewell Town
vs
Club Thorne Colliery
15:00
Dinnington Town
vs
Hatfield Town
14:00
Glapwell
vs
Staveley Miners Welfare Reserves
15:00
Harworth Colliery
vs
SJR Worksop
15:00
Retford United
vs
Kiveton Miners Welfare

Macron Store Nottingham Division One (West)

14:00
Belper United Reserves
vs
Holbrook Angels
14:00
Castle Donington
vs
Rowsley 86
14:00
Mayfield
vs
Holbrook St Michaels Reserves
14:00
South Normanton Ath Reserves
vs
Little Eaton

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
Bessacarr
vs
Crowle Colts Development
15:00
Bottesford Town Development
vs
Harworth Colliery Reserves
14:00
Hatfield Town Development
vs
Dearne & District Development
14:00
Worksop Town Reserves
vs
780 JLC

Black Dragon South Division

14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Clay Cross Town
14:00
Derby Singh Brothers
vs
Teversal
14:00
Holbrook St Michaels
vs
Arnold Town
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Nottingham
14:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Ashland Rovers
14:00
Mickleover Royal British Legion
vs
Mickleover Reserves
14:00
South Normanton Athletic
P - P
Pinxton
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Graham Street Prims

Sheffield and Hallamshire FA Association Cup 22-23 - Round Three

14:00
AFC Bentley
vs
Rossiington FC Reserves

Derbyshire FA Junior Cup South 22-23 - Semi Final

13:30
Mickleover RBL Reserves
vs
Melbourne Dynamo Reserves

Tuesday 13 December 2022

Black Dragon South Division

19:45
Mickleover Reserves
vs
South Normanton Athletic

Abacus Lighting Floodlit Cup 22-23 - Round Two

19:45
Graham Street Prims
vs
Mansfield Hosiery Mills

Saturday 17 December 2022

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
780 JLC
vs
Harworth Colliery Reserves
14:00
Crowle Colts Development
vs
North of England Academy
14:00
Elite AFC
vs
Hatfield Town Development
14:00
Retford Development
vs
Bessacarr
15:00
Sheffield Development
vs
Bottesford Town Development

Black Dragon South Division

15:00
Arnold Town
vs
South Normanton Athletic
14:00
Clay Cross Town
P - P
Holbrook St Michaels
14:00
Cromford & Wirksworth Town
vs
Mickleover Reserves
14:00
Linby Colliery Welfare
vs
Mickleover Royal British Legion
14:00
Mansfield Hosiery Mills
vs
Pinxton
14:00
Nottingham
vs
Teversal

Black Dragon North Division

14:00
Bakewell Town
vs
AFC Bentley
15:00
Club Thorne Colliery
vs
AFC Phoenix
14:00
Kiveton Miners Welfare
vs
Dinnington Town
15:00
Retford United
vs
Harworth Colliery
14:00
SJR Worksop
vs
Glapwell

Macron Store Nottingham Division One (East)

15:00
Blidworth Welfare Reserves
vs
AFC Normanton
14:00
Clipstone Reserves
vs
Long Bennington
15:00
Teversal Reserves
vs
RHP Newark
14:00
Woodhouse Colts
vs
Mansfield Hosiery Mils Reserves

Macron Store Nottingham Division One (West)

14:00
Castle Donington
vs
Heanor Town Reserves
14:00
Holbrook Angels
vs
South Normanton Ath Reserves
14:00
Kilburn
vs
Melbourne Dynamo
14:00
Mickleover RBL Reserves
vs
Little Eaton
14:00
Rowsley 86
vs
Belper United Reserves

Notts FA Senior Trophy 22-23 - Round Three

14:00
Collingham
vs
Wollaton

Wednesday 21 December 2022

Abacus Lighting Floodlit Cup 22-23 - Round Two

19:45
Staveley Miners Welfare Reserves
vs
Worksop Town Reserves

Friday 23 December 2022

Black Dragon North Division

19:45
Collingham
vs
SJR Worksop

Saturday 24 December 2022

Macron Store Nottingham Division One (North)

14:00
Bessacarr
vs
780 JLC
14:00
Dearne & District Development
vs
Sheffield Development

Macron Store Nottingham Division One (East)

14:00
Clipstone Reserves
vs
Ashland Rovers Reserves

Black Dragon North Division

15:00
Dinnington Town
vs
Retford United

Macron Store Nottingham Division One (West)

14:00
Heanor Town Reserves
vs
South Normanton Ath Reserves
14:00
Little Eaton
P - P
Holbrook St Michaels Reserves
14:00
Mayfield
vs
Mickleover RBL Reserves

Black Dragon South Division

14:00
Nottingham
vs
South Normanton Athletic

Friday 30 December 2022

Black Dragon North Division

19:45
Collingham
vs
Kiveton Miners Welfare

Black Dragon South Division

19:00
Pinxton
vs
Linby Colliery Welfare

Saturday 31 December 2022

Black Dragon North Division

14:00
AFC Bentley
vs
Club Thorne Colliery
14:00
AFC Phoenix
vs
Glapwell
14:00
Dearne and District
vs
Dinnington Town

Black Dragon South Division

15:00
Mickleover Reserves
vs
Nottingham
15:00
South Normanton Athletic
vs
Mickleover Royal British Legion
14:00
Wirksworth Ivanhoe
vs
Ashland Rovers

Latest news

Management Vacancy
General Management Vacancy

SJR Worksop are looking to appoint a First Team manager

Central Midlands League Roundup for November 26th
General Central Midlands League Roundup for November 26th

All the action from this week's games(and almost all the scorers)

Pinxton v South Normanton Athletic
General Pinxton v South Normanton Athletic

Match Report by Stan Wilton

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe