Results

Saturday 10 May 2014

Black Dragon South Division

15:00
Clifton All Whites
4 - 2 Full time
South Normanton Athletic
15:00
Real United
2 - 2 Full time
Southwell City

Black Dragon North Division

15:00
Easington United
3 - 7 Full time
Thorne Colliery

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Holbrook St Michaels Res
4 - 3 Full time
Mickleover RBL Res
13:00
Sherwood Colliery Res
W - L
South Normanton Athletic Res
15:00
Thoresby Colliery Welfare Res
1 - 0 Full time
Harworth Colliery Institute Res

Friday 9 May 2014

Black Dragon South Division

18:30
Allenton United
2 - 2 Full time
Swanwick Pentrich Road

Thursday 8 May 2014

Black Dragon North Division

19:00
Easington United
4 - 5 Full time
Westella Hanson
18:30
Glapwell
L - W
Thorne Colliery

Wednesday 7 May 2014

Black Dragon South Division

19:45
Belper United
2 - 4 Full time
Clifton All Whites
18:30
Holbrook St Michaels
0 - 3 Full time
Allenton United

CU Phosco Reserves Premier Division

18:30
Blidworth Welfare Res
2 - 3 Full time
Mickleover RBL Res
18:30
Swanwick Pentrich Road Res
4 - 1 Full time
Sherwood Colliery Res

Tuesday 6 May 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Dunkirk FC Res
1 - 2 Full time
Calverton Miners Welfare Res

Black Dragon South Division

19:45
Pinxton FC
2 - 2 Full time
Mickleover RBL
18:30
Swanwick Pentrich Road
1 - 5 Full time
Real United

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
South Normanton Athletic Res
4 - 2 Full time
Thoresby Colliery Welfare Res
18:30
Swanwick Pentrich Road Res
P - P
Sherwood Colliery Res

Black Dragon North Division

19:45
Westella Hanson
5 - 1 Full time
Thorne Colliery

Monday 5 May 2014

Black Dragon South Division

14:00
Belper United
1 - 1 Full time
Bulwell FC

Saturday 3 May 2014

Black Dragon South Division

15:00
Allenton United
4 - 0 Full time
Calverton Miners Welfare
15:00
Blidworth Welfare
W - L
Mickleover Royals
15:00
Real United
3 - 2 Full time
Pinxton FC
15:00
South Normanton Athletic
3 - 0 Full time
Bilborough Pelican
15:00
Swanwick Pentrich Road
4 - 3 Full time
Hucknall Town

Black Dragon North Division

15:00
Clay Cross Town
3 - 1 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Glapwell
5 - 1 Full time
Easington United
15:30
Sherwood Colliery
0 - 1 Full time
Newark Town

Reserves Supreme Division

15:00
Dunkirk FC Res
1 - 3 Full time
Rainworth Miners Welfare Res
15:00
Staveley Miners Welfare Res
vs
Matlock Town Res

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Holbrook St Michaels Res
4 - 4 Full time
Thoresby Colliery Welfare Res
15:00
Mickleover RBL Res
W - L
Newark Town Res
15:00
Sherwood Colliery Res
W - L
Belper United Res

Friday 2 May 2014

Black Dragon North Division

19:45
Welbeck Welfare
1 - 4 Full time
Brodsworth Welfare

Thursday 1 May 2014

Black Dragon South Division

18:30
Blidworth Welfare
2 - 2 Full time
Real United

CU Phosco Reserves Premier Division

18:30
Sherwood Colliery Res
0 - 2 Full time
Swanwick Pentrich Road Res

Latest news

The Saturday Roundup - October 24th
General The Saturday Roundup - October 24th

A roundup of the matches Tier 3 spared is now on the league website

The Saturday Roundup - October 17th
General The Saturday Roundup - October 17th

All the action from today's Central Midlands League matches

SATNAV codes for CML Grounds
General SATNAV codes for CML Grounds

A list of postcodes for the grounds of all teams in the Central Midlands League

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe