Results

Saturday 29 March 2014

Black Dragon South Division

15:00
Allenton United
1 - 3 Full time
Bilborough Pelican
15:00
Belper United
1 - 3 Full time
South Normanton Athletic
15:00
Blidworth Welfare
0 - 4 Full time
Swanwick Pentrich Road
15:00
Bulwell FC
1 - 1 Full time
Linby Colliery Welfare
15:00
Clifton All Whites
6 - 1 Full time
Calverton Miners Welfare
15:00
Holbrook St Michaels
P - P
Barrowby FC
15:00
Mickleover Royals
2 - 3 Full time
Southwell City
15:00
Pinxton FC
1 - 0 Full time
Hucknall Town
15:00
Real United
1 - 3 Full time
Mickleover RBL

Black Dragon North Division

15:00
Askern
1 - 1 Full time
Sherwood Colliery
15:00
Brodsworth Welfare
1 - 3 Full time
AFC Mansfield
15:00
Glapwell
2 - 1 Full time
Clay Cross Town
15:00
Phoenix Sports & Social
2 - 2 Full time
Easington United
15:00
Thoresby Colliery Welfare
6 - 1 Full time
Welbeck Welfare
15:00
Thorne Colliery
1 - 0 Full time
Ollerton Town

Reserves Supreme Division

19:45
Bilborough Pelican Res
5 - 3 Full time
Dronfield Town Res
15:00
Borrowash Victoria Res
3 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Res
15:00
Heanor Town Res
3 - 1 Full time
Radford FC Res
15:00
Matlock Town Res
4 - 0 Full time
Holbrook Sports Res
15:00
Rainworth Miners Welfare Res
2 - 1 Full time
Graham St Prims Res

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Mickleover RBL Res
5 - 3 Full time
Harworth Colliery Institute Res
15:00
Mickleover Royals Res
P - P
Allenton United Resh
15:00
Newark Town Res
6 - 2 Full time
Belper United Res
15:00
Sherwood Colliery Res
4 - 2 Full time
Holbrook St Michaels Res
15:00
South Normanton Athletic Res
0 - 0 Full time
Pinxton FC Res
15:00
Swanwick Pentrich Road Res
W - L
Blidworth Welfare Res
15:00
Welbeck Welfare Res
7 - 2 Full time
Thoresby Colliery Welfare Res

Thursday 27 March 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Retford United Res
2 - 1 Full time
Heanor Town Res

Wednesday 26 March 2014

Black Dragon South Division

19:45
Mickleover Royals
0 - 0 Full time
Belper United

Tuesday 25 March 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Bilborough Pelican Res
3 - 2 Full time
Teversal FC Res

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
South Normanton Athletic Res
5 - 3 Full time
Holbrook St Michaels Res

Monday 24 March 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Staveley Miners Welfare Res
1 - 3 Full time
Dronfield Town Res

Saturday 22 March 2014

Black Dragon North Division

15:00
AFC Mansfield
0 - 0 Full time
Bentley Colliery
15:00
Easington United
2 - 5 Full time
Newark Town
15:00
Glapwell
0 - 3 Full time
Ollerton Town
15:00
Sherwood Colliery
4 - 3 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Thorne Colliery
W - L
Phoenix Sports & Social

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Allenton United Resh
P - P
South Normanton Athletic Res
15:00
Holbrook St Michaels Res
P - P
Mickleover Royals Res
15:00
Newark Town Res
0 - 0 Full time
Swanwick Pentrich Road Res
15:00
Pinxton FC Res
4 - 1 Full time
Mickleover RBL Res
15:00
Thoresby Colliery Welfare Res
3 - 1 Full time
Sherwood Colliery Res
15:00
Welbeck Welfare Res
1 - 3 Full time
Harworth Colliery Institute Res

Black Dragon South Division

15:00
Belper United
4 - 1 Full time
Calverton Miners Welfare
15:00
Bilborough Pelican
5 - 2 Full time
Southwell City
15:00
Hucknall Town
0 - 0 Full time
Clifton All Whites
15:00
Linby Colliery Welfare
1 - 3 Full time
Mickleover Royals
15:00
Mickleover RBL
1 - 3 Full time
Bulwell FC
15:00
Real United
4 - 0 Full time
Blidworth Welfare
15:00
South Normanton Athletic
P - P
Barrowby FC
15:00
Swanwick Pentrich Road
2 - 0 Full time
Pinxton FC

Reserves Supreme Division

15:00
Borrowash Victoria Res
1 - 1 Full time
Dunkirk FC Res
15:00
Holbrook Sports Res
0 - 4 Full time
Retford United Res
15:00
Matlock Town Res
6 - 1 Full time
Graham St Prims Res
15:00
Rainworth Miners Welfare Res
4 - 3 Full time
Radford FC Res

Thursday 20 March 2014

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
Blidworth Welfare Res
P - P
Sherwood Colliery Res

Reserves Supreme Division

19:45
Heanor Town Res
1 - 1 Full time
Teversal FC Res
19:45
Staveley Miners Welfare Res
2 - 0 Full time
Holbrook Sports Res

Wednesday 19 March 2014

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
Harworth Colliery Institute Res
3 - 1 Full time
Mickleover RBL Res
19:45
Pinxton FC Res
1 - 1 Full time
Swanwick Pentrich Road Res

Black Dragon South Division

19:45
South Normanton Athletic
3 - 2 Full time
Allenton United

Tuesday 18 March 2014

Black Dragon South Division

19:45
Calverton Miners Welfare
2 - 0 Full time
Blidworth Welfare

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
South Normanton Athletic Res
A - A
Thoresby Colliery Welfare Res

Saturday 15 March 2014

Black Dragon North Division

15:00
AFC Mansfield
4 - 0 Full time
Easington United
15:00
Bentley Colliery
2 - 1 Full time
Brodsworth Welfare
15:00
Harworth Colliery Institute
3 - 4 Full time
Ollerton Town
15:00
Kinsley Boys
1 - 2 Full time
Westella Hanson
15:00
Thoresby Colliery Welfare
1 - 2 Full time
Glapwell
15:00
Thorne Colliery
2 - 2 Full time
Askern
15:00
Welbeck Welfare
2 - 5 Full time
Clay Cross Town

Black Dragon South Division

15:00
Allenton United
3 - 1 Full time
Mickleover Royals
15:00
Bilborough Pelican
2 - 2 Full time
Swanwick Pentrich Road
15:00
Bulwell FC
P - P
Real United
Att. 42
Clifton All Whites
3 - 1 Full time
Linby Colliery Welfare
15:00
Holbrook St Michaels
1 - 1 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Mickleover RBL
3 - 1 Full time
South Normanton Athletic
15:00
Southwell City
P - P
Barrowby FC

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Belper United Res
1 - 0 Full time
Thoresby Colliery Welfare Res
15:00
Blidworth Welfare Res
1 - 0 Full time
Welbeck Welfare Res
15:00
Newark Town Res
1 - 1 Full time
Holbrook St Michaels Res
15:00
Pinxton FC Res
P - P
Mickleover Royals Res
15:00
Sherwood Colliery Res
P - P
Allenton United Resh
15:00
South Normanton Athletic Res
3 - 0 Full time
Mickleover RBL Res
15:00
Swanwick Pentrich Road Res
1 - 2 Full time
Harworth Colliery Institute Res

Reserves Supreme Division

15:00
Dunkirk FC Res
1 - 1 Full time
Bilborough Pelican Res
15:00
Heanor Town Res
4 - 3 Full time
Long Eaton United Res
15:00
Radford FC Res
2 - 1 Full time
Graham St Prims Res
15:00
Retford United Res
0 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Res

Thursday 13 March 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Radford FC Res
1 - 2 Full time
Bilborough Pelican Res
19:45
Staveley Miners Welfare Res
4 - 0 Full time
Long Eaton United Res

Wednesday 12 March 2014

Black Dragon South Division

19:45
Mickleover Royals
2 - 4 Full time
Allenton United

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
Newark Town Res
0 - 2 Full time
Harworth Colliery Institute Res
19:45
South Normanton Athletic Res
2 - 3 Full time
Sherwood Colliery Res

Tuesday 11 March 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Bilborough Pelican Res
1 - 0 Full time
Staveley Miners Welfare Res
19:45
Retford United Res
5 - 0 Full time
Borrowash Victoria Res

Black Dragon South Division

19:45
Calverton Miners Welfare
1 - 3 Full time
Clifton All Whites

Saturday 8 March 2014

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Allenton United Resh
P - P
Sherwood Colliery Res
15:00
Blidworth Welfare Res
1 - 6 Full time
Swanwick Pentrich Road Res
15:00
Harworth Colliery Institute Res
5 - 0 Full time
Newark Town Res
15:00
Mickleover Royals Res
P - P
Mickleover RBL Res
15:00
Thoresby Colliery Welfare Res
W - L
Belper United Res
15:00
Welbeck Welfare Res
1 - 5 Full time
South Normanton Athletic Res

Black Dragon South Division

15:00
Belper United
2 - 1 Full time
Allenton United
15:00
Linby Colliery Welfare
P - P
Barrowby FC
15:00
Mickleover RBL
3 - 1 Full time
Holbrook St Michaels
15:00
Mickleover Royals
1 - 1 Full time
Bulwell FC
15:00
Pinxton FC
5 - 0 Full time
Bilborough Pelican
15:00
Real United
0 - 6 Full time
Clifton All Whites
Att. 38
South Normanton Athletic
3 - 2 Full time
Blidworth Welfare
15:00
Swanwick Pentrich Road
P - P
Hucknall Town

Reserves Supreme Division

15:00
Bilborough Pelican Res
1 - 0 Full time
Rainworth Miners Welfare Res
15:00
Graham St Prims Res
4 - 0 Full time
Holbrook Sports Res
15:00
Retford United Res
3 - 0 Full time
Teversal FC Res

Black Dragon North Division

15:00
Clay Cross Town
1 - 0 Full time
Harworth Colliery Institute
15:00
Easington United
3 - 3 Full time
Askern
15:00
Glapwell
0 - 4 Full time
AFC Mansfield
15:00
Newark Town
4 - 1 Full time
Brodsworth Welfare
15:00
Ollerton Town
W - L
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Phoenix Sports & Social
6 - 1 Full time
Welbeck Welfare
15:00
Sherwood Colliery
2 - 1 Full time
Kinsley Boys

Thursday 6 March 2014

CU Phosco Reserves Premier Division

19:45
Blidworth Welfare Res
P - P
Mickleover Royals Res

Reserves Supreme Division

19:45
Staveley Miners Welfare Res
2 - 2 Full time
Rainworth Miners Welfare Res

Wednesday 5 March 2014

Black Dragon North Division

19:45
Newark Town
0 - 6 Full time
AFC Mansfield

Black Dragon South Division

19:45
South Normanton Athletic
1 - 2 Full time
Swanwick Pentrich Road

Tuesday 4 March 2014

Reserves Supreme Division

19:45
Bilborough Pelican Res
3 - 1 Full time
Long Eaton United Res
19:45
Heanor Town Res
1 - 2 Full time
Borrowash Victoria Res
19:45
Radford FC Res
2 - 3 Full time
Matlock Town Res

Saturday 1 March 2014

Black Dragon North Division

15:00
Askern
2 - 2 Full time
Ollerton Town
15:00
Brodsworth Welfare
3 - 0 Full time
Phoenix Sports & Social
15:00
Easington United
1 - 4 Full time
Bentley Colliery
15:00
Glapwell
1 - 1 Full time
Harworth Colliery Institute
15:00
Thoresby Colliery Welfare
2 - 1 Full time
Sherwood Colliery
15:00
Thorne Colliery
6 - 1 Full time
Kinsley Boys
15:00
Welbeck Welfare
1 - 5 Full time
AFC Mansfield
15:00
Westella Hanson
4 - 2 Full time
Clay Cross Town

Black Dragon South Division

15:00
Barrowby FC
P - P
Swanwick Pentrich Road
15:00
Bilborough Pelican
1 - 2 Full time
Real United
15:00
Blidworth Welfare
1 - 4 Full time
Allenton United
Att. 66
Bulwell FC
3 - 2 Full time
South Normanton Athletic
15:00
Clifton All Whites
2 - 1 Full time
Belper United
15:00
Mickleover RBL
2 - 1 Full time
Mickleover Royals

CU Phosco Reserves Premier Division

15:00
Belper United Res
3 - 4 Full time
Holbrook St Michaels Res
15:00
Pinxton FC Res
1 - 2 Full time
Blidworth Welfare Res
15:00
South Normanton Athletic Res
P - P
Mickleover Royals Res
15:00
Swanwick Pentrich Road Res
2 - 4 Full time
Mickleover RBL Res

Reserves Supreme Division

15:00
Dronfield Town Res
7 - 1 Full time
Radford FC Res
15:00
Graham St Prims Res
1 - 3 Full time
Staveley Miners Welfare Res
15:00
Heanor Town Res
1 - 4 Full time
Dunkirk FC Res

Latest news

2020 - The final Roundup
General 2020 - The final Roundup

A roundup of the action from the last week of the year.

League suspension
General League suspension

A statement from the league chairman

 The Saturday Roundup for December 19th
General The Saturday Roundup for December 19th

A roundup of what remained of today's fixtures

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe