Tuesday 28 September 2010

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Blidworth Welfare
4 - 0 Full time
Newark Town

Saturday 25 September 2010

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Blidworth Welfare
2 - 2 Full time
Ollerton Town
15:00
Kimberley Town
0 - 6 Full time
Sheffield Parramore
15:00
Kirkby Town
3 - 3 Full time
Kinsley Boys
15:00
Nettleham FC
3 - 4 Full time
Pinxton FC
15:00
Newark Town
0 - 0 Full time
Church Warsop S&SC
15:00
Parkhouse FC
1 - 2 Full time
Calverton MW
15:00
Sutton Town AFC
1 - 4 Full time
Dronfield Town
15:00
Westella & Willerby
0 - 0 Full time
Southwell City

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Borrowash Victoria Res
5 - 1 Full time
Dunkirk FC Res
15:00
Dronfield Town Res
4 - 0 Full time
Holbrook Sports Res
15:00
Mickleover Sports Res
7 - 1 Full time
Heanor Town Res
15:00
Radford FC Res
2 - 0 Full time
Graham St Prims Res
15:00
Shirebrook Town Res
0 - 2 Full time
Blidworth Welfare Res
15:00
Staveley Miners Welfare Res
4 - 0 Full time
Belper Town Res

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Calverton MW Res
2 - 3 Full time
South Normanton Athletic Res
15:00
Harworth CI Res
0 - 2 Full time
Parkhouse FC Res
15:00
Ollerton Town Res
3 - 0 Full time
Kiveton Park Res

Black Dragon Premier Division

15:00
Kiveton Park
2 - 2 Full time
Bentley Colliery
15:00
Nottingham United
3 - 7 Full time
Thorne Colliery
15:00
South Normanton Athletic
1 - 0 Full time
Phoenix FC
15:00
Thoresby Colliery Welfare
1 - 1 Full time
Hutton Cranswick United
15:00
Welbeck Welfare
0 - 10 Full time
AFC Hucknall

Thursday 23 September 2010

Buckingham Insurance Supreme Division

19:30
Kimberley Town
1 - 5 Full time
Dronfield Town

Wednesday 22 September 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Graham St Prims Res
4 - 2 Full time
Dunkirk FC Res
19:45
Heanor Town Res
0 - 1 Full time
Rainworth Miners Welfare Res

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Southwell City
2 - 1 Full time
Newark Town
19:45
Sutton Town AFC
1 - 4 Full time
Blidworth Welfare

Tuesday 21 September 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Blidworth Welfare Res
1 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Res
19:45
Dronfield Town Res
0 - 1 Full time
Mickleover Sports Res

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Clipstone Welfare
0 - 3 Full time
Sheffield Parramore
19:45
Harworth CI
2 - 2 Full time
Kinsley Boys

Saturday 18 September 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Belper Town Res
0 - 4 Full time
Carlton Town Res
15:00
Blidworth Welfare Res
6 - 0 Full time
Heanor Town Res
15:00
Borrowash Victoria Res
2 - 2 Full time
Dronfield Town Res
15:00
Holbrook Sports Res
2 - 3 Full time
Dunkirk FC Res
15:00
Mickleover Sports Res
4 - 2 Full time
Staveley Miners Welfare Res
15:00
Radford FC Res
5 - 0 Full time
Shirebrook Town Res
15:00
Teversal FC Res
2 - 1 Full time
Graham St Prims Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Church Warsop S&SC
0 - 2 Full time
Westella & Willerby
15:00
Dronfield Town
1 - 2 Full time
Parkhouse FC
15:00
Nettleham FC
0 - 3 Full time
Kinsley Boys
15:00
Ollerton Town
1 - 0 Full time
Newark Town
15:00
Sheffield Parramore
5 - 2 Full time
Harworth CI
15:00
Southwell City
1 - 3 Full time
Kirkby Town

Black Dragon Premier Division

15:00
FC05 Bilsthorpe
1 - 5 Full time
Kiveton Park
15:00
Hutton Cranswick United
0 - 1 Full time
Bulwell Town
15:00
Phoenix FC
2 - 1 Full time
Thorne Colliery
15:00
South Normanton Athletic
10 - 0 Full time
Welbeck Welfare
15:00
Thoresby Colliery Welfare
2 - 2 Full time
Yorkshire Main
15:00
Whatton United
2 - 1 Full time
Easington United

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Harworth CI Res
1 - 2 Full time
Calverton MW Res
15:00
Kiveton Park Res
2 - 0 Full time
South Normanton Athletic Res
15:00
Newark Town Res
3 - 2 Full time
Clipstone Welfare Res
15:00
Parkhouse FC Res
2 - 3 Full time
Thoresby Colliery Welfare Res

Thursday 16 September 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Carlton Town Res
11 - 1 Full time
Teversal FC Res

Wednesday 15 September 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Graham St Prims Res
4 - 1 Full time
Shirebrook Town Res

Black Dragon Premier Division

19:45
Nottingham United
2 - 1 Full time
Whatton United

Tuesday 14 September 2010

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Blidworth Welfare
4 - 2 Full time
Clipstone Welfare
19:45
Ollerton Town
2 - 3 Full time
Parkhouse FC
19:45
Pinxton FC
0 - 0 Full time
Kirkby Town

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Holbrook Sports Res
2 - 1 Full time
Borrowash Victoria Res
19:45
Radford FC Res
1 - 0 Full time
Belper Town Res

Saturday 11 September 2010

Black Dragon Premier Division

Att. 40
AFC Hucknall
4 - 1 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Bulwell Town
1 - 3 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Easington United
6 - 1 Full time
Nottingham United
15:00
Kiveton Park
2 - 1 Full time
Hutton Cranswick United
15:00
Yorkshire Main
15 - 0 Full time
Welbeck Welfare

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Calverton MW Res
7 - 1 Full time
Parkhouse FC Res
15:00
Newark Town Res
2 - 1 Full time
Thoresby Colliery Welfare Res
15:00
South Normanton Athletic Res
5 - 0 Full time
Harworth CI Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Church Warsop S&SC
0 - 4 Full time
Kinsley Boys
15:00
Harworth CI
1 - 2 Full time
Southwell City
15:00
Kirkby Town
3 - 0 Full time
Nettleham FC
15:00
Newark Town
1 - 1 Full time
Dronfield Town
15:00
Parkhouse FC
9 - 1 Full time
Kimberley Town
15:00
Pinxton FC
1 - 0 Full time
Sheffield Parramore
15:00
Westella & Willerby
5 - 0 Full time
Calverton MW

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Dronfield Town Res
3 - 3 Full time
Blidworth Welfare Res
15:00
Dunkirk FC Res
9 - 1 Full time
Shirebrook Town Res
15:00
Mickleover Sports Res
5 - 2 Full time
Carlton Town Res
15:00
Rainworth Miners Welfare Res
4 - 0 Full time
Radford FC Res
15:00
Staveley Miners Welfare Res
5 - 0 Full time
Teversal FC Res

Wednesday 8 September 2010

Black Dragon Premier Division

19:45
FC05 Bilsthorpe
1 - 2 Full time
Welbeck Welfare
19:45
South Normanton Athletic
9 - 3 Full time
Nottingham United

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Graham St Prims Res
0 - 3 Full time
Blidworth Welfare Res
19:45
Heanor Town Res
3 - 5 Full time
Borrowash Victoria Res
19:45
Rainworth Miners Welfare Res
5 - 0 Full time
Shirebrook Town Res
Postponed

Tuesday 7 September 2010

Black Dragon Premier Division

19:45
Bentley Colliery
2 - 0 Full time
Yorkshire Main

Buckingham Insurance Supreme Division

19:45
Calverton MW
3 - 4 Full time
Church Warsop S&SC
19:45
Clipstone Welfare
4 - 1 Full time
Southwell City
19:45
Nettleham FC
0 - 3 Full time
Harworth CI
19:45
Ollerton Town
1 - 3 Full time
Dronfield Town

Saturday 4 September 2010

Black Dragon Premier Division

15:00
AFC Hucknall
8 - 0 Full time
Kiveton Park
15:00
Bentley Colliery
4 - 1 Full time
Thoresby Colliery Welfare
15:00
Hutton Cranswick United
1 - 0 Full time
Whatton United
15:00
Nottingham United
0 - 8 Full time
Yorkshire Main
15:00
Thorne Colliery
1 - 0 Full time
FC05 Bilsthorpe
15:00
Welbeck Welfare
3 - 4 Full time
Easington United

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

15:00
Borrowash Victoria Res
0 - 4 Full time
Mickleover Sports Res
15:00
Dunkirk FC Res
0 - 0 Full time
Blidworth Welfare Res
15:00
Graham St Prims Res
1 - 1 Full time
Carlton Town Res
15:00
Holbrook Sports Res
1 - 0 Full time
Teversal FC Res
15:00
Radford FC Res
2 - 2 Full time
Dronfield Town Res
15:00
Shirebrook Town Res
0 - 5 Full time
Belper Town Res
15:00
Staveley Miners Welfare Res
5 - 2 Full time
Heanor Town Res

Buckingham Insurance Supreme Division

15:00
Calverton MW
1 - 4 Full time
Harworth CI
15:00
Clipstone Welfare
4 - 1 Full time
Parkhouse FC
15:00
Dronfield Town
2 - 0 Full time
Kinsley Boys
15:00
Kimberley Town
0 - 3 Full time
Sutton Town AFC
15:00
Sheffield Parramore
4 - 3 Full time
Kirkby Town
15:00
Southwell City
1 - 1 Full time
Church Warsop S&SC
15:00
Westella & Willerby
4 - 3 Full time
Nettleham FC

Abacus Kighting Reserves Premier Division

15:00
Harworth CI Res
1 - 0 Full time
Clipstone Welfare Res
15:00
Parkhouse FC Res
2 - 2 Full time
Newark Town Res
15:00
South Normanton Athletic Res
5 - 0 Full time
Ollerton Town Res

Wednesday 1 September 2010

Abacus Lighting Reserves Supreme Division

19:45
Holbrook Sports Res
4 - 0 Full time
Shirebrook Town Res

Black Dragon Premier Division

19:45
South Normanton Athletic
3 - 2 Full time
Thoresby Colliery Welfare

Latest news

The Weekly Roundup for September 18th
General The Weekly Roundup for September 18th

All the action from the week's games in the Central Midlands

Abacus Lighting Floodlit Cup Draw
General Abacus Lighting Floodlit Cup Draw

The draw for the first round of the Abacus Lighting Floodlit Cup has been made.

 The Saturday Roundup for September 11th
General The Saturday Roundup for September 11th

All the results and scorers from the day's matches in the Central Midlands

Central Midlands Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe